KOÇ HOLDİNG OTOMOTİV GRUBU’NDA GÖREV DEĞİŞİMİ

Koç Holding’den Kamuoyu Aydınlatma Platformu’na yapılan açıklamaya göre 1 Nisan 2022 tarihinde gerçekleşecek olan olağan Genel Kurul Toplantısı itibarıyla Cenk Çimen’in emekliliği ile boşalacak olan Koç Holding Otomotiv Grubu Başkanlığı görevine Ford Otosan Genel Müdürü Haydar Yenigün’ün atanacağı açıklandı.

KOÇ HOLDİNG OTOMOTİV GRUBU’NDA GÖREV DEĞİŞİMİ
Endüstrideara

Koç Holding CEO’su olan Levent Çakıroğlu yaptığı değerlendirmede otomotiv grubundaki bu önemli atamanın hayırlı olmasını temenni ederken, “Bu vesileyle bir kez daha Sayın Cenk Çimen’e uzun yıllardır Topluluğumuza sağladığı kıymetli katkılar ve başarılı çalışmaları için teşekkür ederim. Bu bayrak değişiminde görevi üstlenen Sayın Haydar Yenigün, Ford Otosan’a 35 yıldır büyük emek ve katkılar sağladı. Şirketimizin yurt içinde ve yurt dışında büyümesinde, stratejik yatırım hamlelerinde ve gelecek vizyonunda önemli görevler üstlendi. 1 Nisan itibarıyla Haydar Yenigün, Koç Holding Otomotiv Grubu Başkanlığı’na atanırken, yeni dönemde Topluluğumuzun otomotiv sektöründeki faaliyetlerine daha geniş bir görev alanında liderlik edecek. Ford Otosan Genel Müdürlüğü’ne ise hali hazırda Ford Otosan Operasyonlar Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapan Sayın Güven Özyurt atanacak. Bu vesileyle Güven Özyurt’u da kutluyor, yeni görevinde başarılar diliyorum. Koç Topluluğu olarak otomotiv sektöründe büyümeyi ve güçlenmeyi sürdürecek yatırımları hayata geçirmeye devam edeceğiz. Bu önemli değişimin Topluluğumuza hayırlı olmasını dilerim.” şeklinde konuştu.

HAYDAR YENİGÜN KİMDİR?

Haydar Yenigün, iş hayatına 1987 senesinde Ford Otosan’da üretim departmanında mühendis olarak adım atmıştır. Askerlik sonrası 1992-1997 yılları arasında Proje Mühendisi olarak çalışmalarına devam etmiştir. 1998 senesinde Ford Otosan Kocaeli Fabrikası projesinde Proje Lideri olarak çalışmaya başlamıştır. 1999 senesinde Kocaeli Fabrikası Kaynak Alan Müdürü olarak görevlendirilmiş ve bu görevi 2007 senesine kadar devam ettirmiştir. 2007 senesinde Ford Otosan Genel Müdür Yardımcısı - Kocaeli Fabrika Müdürü olarak görevlendirilmiştir. 2012 senesinden beri Ford Otosan’da Genel Müdür görevini icra etmektedir. 1964 yılında İstanbul dünyaya gelen Haydar Yenigün, lisans eğitimini Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü’nde 1987senesinde  tamamlamıştır. 
 

YORUM EKLE

Proses Zirvesi

Endüstri 40 Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını