banner1322
x

Knauf’a İTÜ’lü Müdür

Mimari projelere verdiği ücretsiz destekler ile inşaat sektörünün aranan markası haline gelen Knauf’ta üst düzey atama gerçekleşti.

Knauf’a İTÜ’lü Müdür
Robot Zirvesi

Knauf, 1989’da Biltepe A.Ş. ismi ile Türkiye'nin ilk kartonlu alçı plaka fabrikası olarak Ankara Fabrikası'nda üretimine başlamasından bugüne değin birçok farklı projeye imza atmıştır. Özellikle mimari alandaki projelere verdiği ücretsiz destekler ile inşaat sektörünün aranan ismi haline gelen markada üst düzey atama gerçekleşti. Buna göre, inşaat sektöründe 24 yıllık deneyimiyle sahip olan Ali Türker, Knauf Türkiye’nin yeni Genel Müdürü oldu. Türker’in ataması 1 Mart 2019’da gerçekleşti.

ALİ TÜRKER KİMDİR?

İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü’nden mezun olan Ali Türker, daha sonra Bilgi Ünversitesi’nden MBA derecesi alarak İşletme Yüksek Lisans programını tamamlamıştır. İnşaat alanındaki teknolojik gelişmeler ve inovatif çalışmaların özel ilgi alanına girdiği bilinen Türker’in EIIF (European Industrial Insulation Foundation), Eurima (European Insulation Manufacturers Association), İzoder Isı Su Ses ve Yangın Yalıtımcıları Derneği, Bitüder Bitümlü Su Yalıtımcıları Derneği ve XPSder gibi derneklerin projelerinde oldukça aktif roller aldığı gözlemlenmiştir. Knauf Türkiye’deki kariyerinden önce ODE Yalıtım’da Genel Müdür pozisyonunda görev alan Türker, 1 Mart 2019 itibariyle Knauf’a yeni Genel Müdür olarak atanmıştır. 
 

Güncelleme Tarihi: 11 Mart 2019, 09:16
YORUM EKLE

Robot Zirvesi

Enerji Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını