banner1322
x

Kardemir'e yeni Genel Müdür…

Kardemir Karabük Demir Çelik Sanayi ve Ticaret A.Ş’de gerçekleşen üst düzey atamayla birlikte Dr. Hüseyin Soykan Kardemir’in yeni Genel Müdürü oldu.

Kardemir'e yeni Genel Müdür…
Endüstri 40 Zirvesi

Türkiye'nin ilk entegre demir çelik fabrikası olan Kardemir'in temelleri 3 Nisan 1937'de Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün talimatı ile dönemin Başbakanı İsmet İnönü tarafından atılmıştır. Türkiye’nin ilk entegre demir çelik fabrikası olma özelliğiyle birlikte çalışmalarını da hız kesmeden sürdüren Kardemir’de üst düzey atama gerçekleşti. Buna göre 2018’in Kasım ayında Mansur Yeke’ye verilen Genel Müdürlük vekaletinin kaldırılmasıyla birlikte boş kalan koltuk Dr. Hüseyin Soykan Kardemir’in Genel Müdürlük pozisyonuna atanmasıyla dolmuş oldu.

Konuyla ilgili açıklama yapan Soykan, bu yeni görevi kendisine tevdi eden Kardemir’in Yönetim Kuruluna teşekkür etti. Özelleştirmenin ardından gerçekleştirilen iki milyar doların üzerindeki yatırımlarla üretim teknolojilerini yenileyen Kardemir’in, üretim kapasitelerini iki buçuk milyon ton seviyelerine ulaştırdığını, ray ve demiryolu tekeri üretiminde ise Türkiye’nin tek milli markası haline geldiğini vurgulayan Soykan, ağır profil, çubuk ve kangal gibi ürünler ile ürün gamlarını genişlettiklerini de vurguladı. Sürdürülebilir başarılar ile sektöründe dünden daha fazla başarı yakalamanın ortak hedefleri olduğunu belirten Soykan, Kardemir’in çelikhane bölgesinde devam etmekte olan sürekli döküm makinası ile konverter kapasitelerinin artırılması yatırımları ile sıvı çelik üretim kapasitesini üç buçuk milyon tona çıkartacaklarını söyledi. Çubuk Kangal Haddehanemizde yeni çelik kalitelerinin ürün gamına eklenmesi adına çalışmalarımızı aralıksız sürdüreceğimizden şüphe olmasın.” şeklinde devam etti.
 

Güncelleme Tarihi: 08 Şubat 2019, 18:26
YORUM EKLE

Robot Zirvesi

Enerji Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını