Kadınlara e-ticareti anlatacak

Ticimax, e – ticaret sitelerine sağladığı altyapı hizmetlerinden elde ettiği bilgi birikimini, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde kadınlara aktaracak.

Kadınlara e-ticareti anlatacak
Endüstri 40 Zirvesi

Ticimax, e – ticaret sitelerine sağladığı altyapı çalışmaları ile alanında oldukça yüksek bilgi birikimine sahip bir firma. 8 Mart Kadınlar Günü’ne düzenleyecekleri eğitim programı ile kadınları da unutmadılar ve onlara e – ticaretin temellerini öğretecekler. Verecekleri e – ticaret eğitimini 8 – 9 Mart 2019 tarihleri arasında Ataşehir İstambul’daki Ticimax Akademi binasında gerçekleştireceklerini duyuran firma, eğitime dahil olan kadınlara ayrıca Google AdWords, SEO ve sosyal medya reklamcılığı ile site kurulumu gibi alanlarda da eğitimler verilecek.

Verecekleri eğitimle ilgili açıklama yapan TOBB E-ticaret Meclisi Üyesi, Ticimax E-ticaret Sistemleri Kurucusu Cenk Çiğdemli, Ekonomik İşbirliği ve Kalkınma Örgütü (OECD) çalışma ekonomisi raporlarına göre Türkiye’de çalışma yaşına gelmiş 10 milyon kadından yalnızca 3,2 milyonunun iş gücüne katıldığının altını çizdi. Bu verilerin dünya genellemesinin oldukça altında olduğunu vurgulayan Çidemli, dünya ile Türkiye’nin kadınların iş hayatına katılım oranını artırmak için dört milyon kadının daha Türkiye’nin iş gücüne katılım göstermesi gerektiğinin altını çizdi. Bu nedenden ötürü konuyu misyon edindiklerini belirten Çiğdemli, “Biz de bu konuya destek olabilmek için kadınlarımıza e – ticaret eğitimi vereceğiz.” dedi. Çiğdemli ayrıca, eğitime katılım göstermek isteyen kadınların sitelerinden başvuru formunu doldurmalarının yeterli olacağını da sözlerine ekledi. 
 

Güncelleme Tarihi: 02 Mart 2019, 13:27
YORUM EKLE

Robot Zirvesi

Enerji Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını