banner1339
x

Jean-Dominique Senard iş gündemi…

Michelin Grubu Genel Müdürü Jean-Dominique Senard, ''Camso’nun Yol Dışı ulaştırma ve endüstriyel donanım pazarlarındaki tüm yeteneklerinden yararlanacağız''

Jean-Dominique Senard iş gündemi…
Robot Zirvesi

Stratejik ortaklık konusunda değerlendirmede bulunan Michelin Grubu Genel Müdürü Senard: “Michelin, Camso’nun Yol Dışı ulaştırma ve endüstriyel donanım pazarlarındaki tüm yeteneklerinden, Camso da Michelin’in bir bütün olarak özel ürün gruplarındaki uzmanlığından yararlanacak” açıklamasında bulundu. 

17 ülkede 68 üretim tesisi ve 170’den fazla ülkede pazarlama faaliyetlerini yürüten, lastik sektörünün en büyük küresel oyuncularından Michelin, merkezi Kanadalı şirket Camso’yu 1 milyar dolara satın aldı. Bu satın alma işlemiyle birlikte, her iki şirketin sahip olduğu inovasyon ve ARGE üstünlüklerinin yanı sıra yüksek vasıflı uzmanlık ekiplerine dayalı bir stratejik ortaklığın da temeli atıldı. 

HEDEF, PAZARIN BİR NUMARALI OYUNCUSU OLMAK
Michelin ile Camso’nun güçlerini birleştirmesi sonucunda yeni şirketin dünyanın bir numaralı yol dışı (OTR) piyasa oyuncusu olması hedefleniyor. Yeni oluşum ile birlikte, 26 tesis ve yaklaşık 12.000 çalışandan destek alan Camso’nun net satışlarının iki katından fazlasına ulaşması ve pazarın sürdürülebilir dinamizminden yararlanması bekleniyor. 

ÇOK BOYUTLU SİNERJİ
Michelin ve Camso’nun ürün ve hizmet sunumlarının tamamlayıcı konumu sayesinde başta pazarlama ve satış olmak üzere, teknoloji ve imalat alanında da büyük bir sinerji yaratması bekleniyor. 
Stratejik ortaklık konusunda değerlendirmede bulunan Michelin Grubu Genel Müdürü Jean-Dominique Senard; “Michelin ve Camso’nun çok fazla ortak değeri var. Bu satın alım karşılıklı olarak bizlere muhteşem bir fırsat yaratıyor. Michelin, Camso’nun Yol Dışı ulaştırma ve endüstriyel donanım pazarlarındaki tüm yeteneklerinden, Camso da Michelin’in bir bütün olarak özel ürün gruplarındaki uzmanlığından yararlanacak” açıklamasında bulundu. 

2021’E KADAR 55 MİLYON DOLARLIK SİNERJİ 
Michelin, satışları artırma ve maliyetleri azaltma konusunda Camso ile birlikte gerçekleştirdiği bu güçbirliğinin 2021’e kadar 55 milyon dolarlık bir sinerji yaratması öngörülüyor. Yasal prosedürlerin tamamlanması ve onayların alınmasının ardından, Michelin 1,7 milyar dolarlık kuruluş değerine sahip Camso’yu 1,45 milyar dolara satın almış olacak.

Güncelleme Tarihi: 22 Kasım 2018, 14:19
YORUM EKLE

Proses Zirvesi

Enerji Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını