İSTEGELSİN’E YENİ CIO

Taptaze Süpermarket istegelsin’in üst düzey yönetim kadrosuna Özlem Topçakan katıldı.

İSTEGELSİN’E YENİ CIO
Robot Zirvesi

Online süpermarket alışverişinin en hesaplı ve akıllı adresi olma vizyonu ile kullanıcılarının hayatını kolaylaştırma gayesiyle faaliyetlerini devam ettiren istegelsin, üst düzey yönetim kadrosuna başarılı bir ismi daha kattı. Alanında uzman Özlem Topçakan, şirkette CIO olarak görevini yürütecek.

20 yılı aşkın deneyimiyle sektörün başarılı isimlerinden birisi olan Özlem Topçakan, İstanbul Teknik Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünü bitirdikten sonra iş hayatına 1997-1999 seneleri arasında Neptun Bilgi İşlem’de internet üzerinde uygulamalar geliştirerek adım attı. Daha sonra bankacılık sektörüne adım atan Topçakan, 1999-2002 seneleri arasında Fortis Bank’ta bankacılık uygulamaları ve iş zekâsı ekiplerinde teknoloji çözümleri geliştiricisi olarak görev almıştır. 

2002- 2015 seneleri arasında telekom sektöründe görev yapan Özlem Topçakan, öncelikle Aria’da Kıdemli Datawarehouse Uzmanı olarak çalışmış, ardından Aria ve Aycell birleşmesi sonrasında da BI ve Datawarehouse Çözümleri Bölüm Müdürü olarak görevini sürdürmüştür. Takip eden dönemde Avea’da CRM ve Satış Geliştirme Bölüm Müdürü, Satış Çözümleri ve İş Süreci Bölüm Müdürü olarak görev almıştır. 2015-2017 yılları arasında Türk Telekom grubu bünyesinde Avea (mobil), Türk Telekom (sabit) ve TTnet (geniş bant) operasyonlarının birleştirilmesi sırasında ve sonrasında sorumlu İş Analizi Direktörü ve Gelir Yönetimi çözümlerinden sorumlu Birim Müdürü olarak görev yapmıştır. 2018 yılında Türk Telekom’dan ayrıldıktan sonra Kafein Teknoloji şirketinde Vodafone Projelerinden Sorumlu Müdür olarak çalışmalarını sürdürmüştür. 2018 yılından bu yana da Kron Telekom şirketinde Ürün Yönetimi Direktörü olarak görev yapan Özlem Topçakan, 2022 Nisan ayı itibariyle istegelsin CIO’su olarak görevlendirilmiştir. 
 

YORUM EKLE

Robot Zirvesi

Endüstri 40 Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını