banner1339
x

İstanbul Havalimanı’nda önemli atama

İstanbul Havalimanı’nd, İGA Havalimanı İşletmesi Dijital Hizmetler ve Ticaret’ten Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı pozisyonuna Ersin İnankul getirildi.

İstanbul Havalimanı’nda önemli atama
Endüstri 40 Zirvesi

IST Bilişim A.Ş. Genel Müdürü ve aynı zamanda İGA Havalimanı İşletme Grubunda Bilgi Teknolojileri’nden sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak çalışan  Ersin İnankul, “Dijital Hizmetler ve Ticaret’ten sorumlu Genel Müdür Yardımcısı” pozisyonuna atandı. İGA Sistem, İcra Kurulu Üyesi görevini de icra edecek olan İnankul, İstanbul Havalimanı’nda yolculara sunulan eşsiz havalimanı deneyiminin ticari açıdan da farklılaşması için çalışmalarına devam edecek. Dijital havalimanı konseptinin önemli bir parçasını oluşturan yeni nesil akıllı ticaret platformlarının İstanbul havalimanında konumlandırılmasına liderlik edecek.

Lisans eğitimini Erciyes Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü’nde bitiren Ersin İnankul, sırası ile Ortadoğu Teknik Üüniversitesi’nde bilişim ve yurt dışında finans eğitimi aldıktan sonra İstanbul Bilgi Üniversite’sinde MBA yüksek lisans programını tamamlamıştır. İş yaaşmına bilgi teknolojileri alanında adım atan İnankul, TAV bünyesinde çeşitli pozisyonlarda yurt içi ve yurt dışında çpk sayıda havalimanında çalıştıktan sonra 2015 yılının Mart ayı itibarı ile İGA bünyesinde profesyonel iş yaaşamına devam etmeye karar vermiştir.

İstanbul Havalimanı’nın, inşaat aşamasından tam kapasite operasyona geçme aşamasında aktif rol oynayan İnankul, havalimanında proje yönetimi, teknolojik altyapı tasarımı ve özel havalimanı sistemleri geliştirme konularında önemli görevlerde yer almıştır.

Evli ve 2 çocuk babası olan İnankul, 2018 senesinde Dubai’de havacılık global CIO ve 2019 yılında Türkiyede yılın CIO’su ödüllerini de almıştır.
 

YORUM EKLE

Robot Zirvesi

Enerji Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını