İŞ BANKASI’NDA ÖNEMLİ ATAMA

İş Bankası Yeni Nesil Girişimcilik İş Kolu Başkanlığı görevine Barış Karakullukçu atandı.

İŞ BANKASI’NDA ÖNEMLİ ATAMA
Enerji Zirvesi

İş Bankası' tarafından yapılan yazılı açıklamaya göre, Karakullukçu, İş Bankası ve iştiraklerinin girişimcilik alanındaki faaliyetlerini geliştirmesine katkı sunmak amacıyla Yeni Nesil Girişimcilik İş Kolu Başkanı olarak görev yapacak.

Bilkent Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü'nü bitiren Karakullukçu, Boğaziçi Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri ve Koç Üniversitesi Executive MBA programını tamamladı.

İş hayatına 1996 yılında IBM & SA'da (I-Bimsa) danışman olarak adım atan Karakullukçu, 1997 senesinde PricewaterhouseCoopers'ta (PWC) yönetim danışmanı olarak görev aldı. 2001-2005 seneleri arasında danışmanlık firması Accenture'da global iş çözümlerinden sorumlu olarak 25'i aşkın ülkede görev yapan Karakullukçu, 2005 yıılnda Accenture Türkiye'ye geçip, 2010 senesinde şirket ortağı oldu.

Mudo'da 2012-2016 yılları arasında yürütme kurulu başkanlığı ve üst düzey yönetici (CEO) olarak görev alan Karakullukçu, 2017-2018 arasında Turkcell'in veri ve analitik odaklı dönüşüm programını yönetti. IBM'ye Küresel İş Hizmetleri Ülke Lideri olarak görevlendirilen Karakullukçu 2020 yıılnda Türk Telekom Strateji, Planlama ve Dijital Genel Müdür Yardımcısı görevini icra etti.

Karakullukçu'nun Yabancı Sermaye Derneği Teknoloji ve İnovasyon Çalışma Grubu Başkanlığı, Türkiye Bilişim Vakfı ile Yapay Zeka & Teknoloji Derneği Yönetim ve Yürütme Kurulu Üyeliği görevleri de yer almaktadır.
 

YORUM EKLE

Robot Zirvesi

Endüstri 40 Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını