banner1322
x

Intexcoin CEO’su Erdoğan Köse’nin iş gündemi…

Gelişen teknolojiyle birlikte hayatımıza giren yapay zeka kavramı hakkında açıklama yapan Köse, yapay zekanın insanların hayatına olumlu etkilerinden bahsetti.

Intexcoin CEO’su Erdoğan Köse’nin iş gündemi…
Endüstrideara

Tüm dünyada teknoloji neredeyse takip edilemeyecek bir hızla gelişmeye devam ediyor. Özellikle Endüstri 4.0 kavramının hayatımıza girmesiyle birlikte onun alt kollarından biri olan yapay zeka da bir o kadar fazla konuşulmaya başlandı. Yalnızca endüstriyel anlamda değil, hizmet sektörlerinde de kullanımı olası ve oldukça etkileyici sonuçlar doğuran testlerinin tanıtımıyla birlikte herkesin konuştuğu yapay zeka kavramı komplo teorilerine de gebe oldu. Tesla’nın kurucusu ve CEO’su Elon Musk’ın konuyla ilgili açıklamaları her ne kadar gündem olsa da yapay zeka gelişmiş ve gelişmekte olan tüm ülkelerde siyasetçilerin de odak noktası haline geldi.

                                                                                       

Genellikle yapay zekanın olumsuz etkileri konuşulsa da insan hayatına olumlu birçok etkisi olduğuna dair açıklamalar da hız kesmeden gelmeye devam ediyor. Intexcoin’in CEO’su Erdoğan Köse de konuyla ilgili açıklamalarda bulundu ve yapay zekayı olumlu yönde eleştirmeyi tercih etti. Bu teknolojinin insan hayatına oldukça olumlu etkileri olduğuna dikkat çeken Köse, özellikle insanlar da dahil olmak üzere tüm kaynakların yapay zeka ile birlikte optimum kullanıldığını söyledi. Yapay zekanın insanlardan kaynaklı tüm hataların önüne geçebilecek bir teknoloji olduğunu vurgulayan Köse, bu teknoloji sayesinde dünyadaki ve dış uzaydaki problemlerin çok daha hızlı bir şekilde çözülebileceğinin altını çizdi. Konuyla ilgili sağlık alanından bir örnek de veren Köse, hastalıkların teşhis süresinin dahi yapay zeka teknolojisiyle kat be kat hızlanabileceğini söyledi. 

Otonom araçlarla zaten gündemimizden inmeyen yapay zeka teknolojisini daha fazla konuşmaya başladığımız şu dönemlerde bu konuya da değinen Köse, otonom araçların insanların hayatına bu denli hızlı girebilmesinde yapay zekanın rolüne atıfta bulundu. Eğitim kalitesinin yükseltilmesinden insanların yaşam standartlarının iyileştirilmesine kadar birçok farklı alan ve zamanda yapay zeka teknolojisinin insanların hayatına oldukça olumlu etkilerinin olacağına değinen Köse, yakın bir zamanda insanların hayatında hemen her alanında bu teknolojinin sağladığı kolaylıkların kullanılacağını da sözlerine ekledi. 

Güncelleme Tarihi: 17 Şubat 2019, 09:16
YORUM EKLE

Robot Zirvesi

Enerji Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını