ING TÜRKİYE’YE FLAŞ TRANSFER

ING Türkiye’de Teknoloji Genel Müdür Yardımcılığı (CIO) ve İcra Kurulu Üyeliği görevine ING’de global deneyime sahip Wouter Meijs getirildi.

ING TÜRKİYE’YE FLAŞ TRANSFER
Robot Zirvesi

ING Türkiye tarafından yapılan açıklamaya göre, ING Türkiye’de üst düzey atama yaşandı. Teknoloji Genel Müdür Yardımcılığı ve İcra Kurulu Üyeliği görevine, uluslararası geniş bir deneyime sahip ve son olarak ING Bulut Teknolojileri Global Direktörü olarak görev yapan Wouter Meijs getirildi. ING’de teknoloji alanında birçok önemli görevde yer alan Meijs’in, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK süreçlerinin tamamlanmasını takiben 1 Ocak 2022 tarihinde yeni görevine başlaması hedefleniyor.
Dijitalleşmeyi bütüncül bir anlayışla ele alarak iş süreçlerini uçtan uca dijitalleştiren ING Türkiye, Meijs’in yeni görevine atanmasıyla beraber teknoloji alanında ING ile global entegrasyonu en üst düzeye çıkaracak.
Açıklamada görüşlerine başvurulan ING Türkiye Genel Müdürü Alper Gökgöz, ING’de global düzeyde çeşitli rollerde deneyimi bulunan bir ismin ING Türkiye’de kritik bir göreve atanmasından dolayı mutlu olduklarını söyledi.
Teknoloji departmanlarının dönüşümünde önemli başarılara damgasını vuran Meijs’in, Türkiye’nin lider dijital kurumu olma hedefimiz doğrultusunda önemli katkı sağlayacağına ve Türkiye’deki teknoloji ekiplerimize ilham verici bir liderlik yapacağına inançlarının tam olduğunu aktaran Gökgöz, Meijs'in ING Türkiye’nin dijital ve teknolojik yetkinliklerini ING Grubu’ndaki diğer ülkelere ihraç etmelerine katkı sağlayacağını söyledi.
Wouter Meijs de ING Türkiye ekibine katıldığı için mutlu olduğunu söyledi.
Meijs, "ING Türkiye’nin müşterilere sunduğu dijital deneyimin oldukça etkileyici olduğunu düşünüyorum. Bu anlamda dünya standartlarında bir dijital deneyim sunma yolunda alanında yetkin ve donanımlı teknoloji ekipleriyle birlikte çalışmayı heyecanla bekliyorum." Deid.
Lisans ve yüksek lisans eğitimini Hollanda’da tamamlayan ve 2006 senesinde ING Yetenek Programı ile ING ailesine adım atan Meijs, birçok farklı kritik görevle birlikte DevOps Hizmet Dağıtım Merkezi, Avustralya ING Direct Uygulama Geliştirme Fonksiyonu ve ING Global Bulut Teknolojileri Yönetimi’nde üst düzey yöneticilik görevlerinde yer aldı. (AA)


 

YORUM EKLE

Proses Zirvesi

Endüstri 40 Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını