banner1339
x

İmaş Makine Genel Müdürü Mustafa Özdemir'in iş gündemi...

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM), 2017 yılının en çok ihracat gerçekleştiren bin şirketini açıkladı. İttifak Holding’in iştiraki olan ve 90’dan fazla ülkeye ihracat yapan İmaş Makine, TİM’in ‘En Başarılı İhracatçılar’ listesine girdi.

İmaş Makine Genel Müdürü Mustafa Özdemir'in iş gündemi...
Endüstri 40 Zirvesi

İttifak Holding bünyesinde 29 yıldır faaliyet gösteren İmaş Makine, ihracat alanında yürüttüğü faaliyetleriyle Türkiye İhracatçılar Meclisi’nin (TİM) ilk bin firmadan oluşan ‘En Başarılı İhracatçı’ firmaları listesinde yer aldı. İmaş Makine, Konya’dan bu listeye giren dört firma arasında bulunuyor.

Sektöründe kendi patenti olan nadir markalardan biri olarak ön plana çıkan İmaş Makine teknolojisini Orta Asya’dan Orta Doğu’ya, Afrika ülkelerinden Türk Cumhuriyetleri’ne kadar taşıyor. Diğer yandan 2017 yılında Milleral markası ile Asya'dan Afrika'ya 19 anahtar teslim proje gerçekleştiren İmaş Makine, 2017 yılında devam eden projeleriyle birlikte bu sayıyı 39'a yükseltti. İmaş Makine; Kuzey Amerika, Avrupa, Afrika ve Asya'da 17 farklı ülkede projelerine devam ediyor.

SEKTÖRÜN İLK VE TEK AR-GE MERKEZLİ FİRMASI

İmaş Makine, son yıllardaki Ar-Ge çalışmaları kapsamında 21 adet tasarım ve patent alma başarısı gösterirken bu alandaki çalışmalarına hız vererek sektördeki gücünü artırmak amacıyla 2017 yılı içerisinde Ar-Ge merkezini hayata geçirdi. Böylece İmaş Makine, faaliyet gösterdiği makina teçhizat sektöründe Ar-Ge merkezine sahip ilk ve tek şirket oldu.

İmaş Makine Genel Müdürü Mustafa Özdemir, Türkiye İhracatçılar Meclisi’nin belirlediği ‘En Başarılı İhracatçılar’ sıralamasına girmelerinden dolayı büyük bir mutluluk ve gurur duyduklarını belirterek; İmaş Makine’nin 90’dan fazla ülkede un, irmik, mısır unu, küçükbaş büyükbaş ve kanatlı hayvan yemi fabrikaları kurduğunu ve cirosunun yaklaşık yüzde 85’ini ihracattan elde ettiğini ifade etti. Özdemir “Genç ve dinamik bir şirket olarak teknolojiyi yakından takip ediyor, başarılı işlere imza atıyoruz. Dünyanın pek çok yerine makina ve ekipman ihracatı gerçekleştiriyoruz. Faaliyet gösterdiğimiz alanda, sadece makina değil; teknoloji, kalite, güven ve müşterilerimiz için konfor üretme felsefesi ile işlerimizi yürütüyoruz. Önümüzdeki dönemde yapacağımız yatırımlarla daha da büyüyeceğiz.” dedi.

Güncelleme Tarihi: 09 Ağustos 2018, 11:20
YORUM EKLE

Robot Zirvesi

Enerji Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını