banner1322
x

İlker Şengüzel, 3M Türkiye’nin Yeni Fabrika Müdürü Oldu

Türkiye’nin önemli üretim merkezlerinden birisi olan 3M Türkiye'nin Çorlu ve Çerkezköy Fabrikaları Müdürlüğü görevine, 3M Türkiye’de 10 senelik tecrübeye sahip olan İlker Şengüzel getirildi.

İlker Şengüzel, 3M Türkiye’nin Yeni Fabrika Müdürü Oldu
Endüstri 40 Zirvesi

Türkiye’de 1987’ senesinden beri operasyonlarını devam ettiren 3M’in British Safety Council 61. Uluslararası İş Güvenliği Ödülünü alan Çerkezköy ile beraber iki farklı üretim üssü yer alıyor. Çorlu ve Çerkezköy fabrikaları, Temmuz 2020 itibarıyla 3M’de 10 seneyi ardında bırakan İlker Şengüzel’e emanet edildi. 2006 senesinde Orta Doğu Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünden mezun olan ve 2010 senesinde 3M de Üretim Lideri olarak göreve başlayan Şengüzel, pek çok farklı departmanda çeşitli görevlerde  çalıştı.

Şengüzel, 3M Türkiye’de sırasıyla Çorlu ve Çerkezköy fabrikaları SixSigma Proje Yöneticisi, Üretim teknojileri ve Kalite Müdürü, Otomotiv ve Kişisel Koruyucu Ekipmanlar Üretim ve Tedarik Zinciri Müdürü görevlerinde yer aldı.. 3M Türkiye Çorlu ve Çerkezköy Fabrikaları Müdürü olarak atanmadan önce Şengüzel, Çorlu ve Çerkezköy Fabrikaları Üretim Operasyonları Müdürlüğü görevini icra ediyordu.


 

YORUM EKLE

Proses Zirvesi

Endüstri 40 Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını