banner1322
x

IDC Türkiye Ülke Direktörü Nevin Çizmecioğulları’nın iş gündemi…

Türkiye’de dördüncü kez düzenlenen IDC Türkiye Öngörüleri Etkinliği’nde konuşan Çizmecioğulları, IDC’nin 2019 Türkiye Öngörüleri Raporu’nu değerlendirdi.

IDC Türkiye Ülke Direktörü Nevin Çizmecioğulları’nın iş gündemi…
Enerji Zirvesi

IDC, Türkiye’de son dört yıldır olduğu gibi bu yılda da IDC Türkiye Öngörüleri Raporu’nu tamamladı. 2019 yılı Türkiye öngörülerini kapsayan raporun açıklandığı etkinlikte konuşma gerçekleştiren IDC Türkiye Ülke Direktörü Nevin Çizmecioğulları, açıkladıkları raporun değerlendirmesini de yaptı. Telekom operatörleri başta olmak üzere, finans, üretim, kamu ve telekomünikasyon alanlarında oldukça fazla bilgi ve iletişim teknolojilerine yatırım yapıldığı görülüyor. Türkiye’deki dijitalleşme süreci için yatırımların hız kesmeden devam ettiğini belirten rapora ilişkin açıklamalarda bulunan Çizmecioğulları, 2019 yılında konuya ilişkin Türkiye’deki yatırımların 17,1 milyar dolara ulaşmasını öngördüklerini belirtti.

Microsoft Türkiye’nin ev sahipliğinde 7 Şubat 2019 günü gerçekleşen ‘2019 IDC Türkiye Öngörüleri Etkinliği’nde açıklanan raporu değerlendiren Çizmecioğlu konuya ilişkin şunları söyledi: “Tüm dünyayı etkisi altına alan sıkıntılı ekonomik sürecin getirilerinden biri de Türkiye’deki işletmelerin bilgi ve iletişim teknolojileri alanında yapacakları yatırımları askıya almasına yol açtı. Türk Lirası’nın Amerikan Doları karşısındaki değer kaybının işletmeleri oldukça zora sokmasıyla birlikte alınan bu kararlara, tüm bu olumsuz koşullara rağmen Türkiye’de BT yatırımları yine de hatırı sayılır bir oranda artış göstermiştir. Belirsiz olarak nitelendirilen bu ekonomik süreçte işletmeler, dijital dönüşümün önemini bir kez daha anlamışlardır. Gelecek dönemde, gün geçtikçe büyüyen girişimci şirketlerin ekosisteme katkılarıyla birlikte siber güvenlik, blok zinciri, robotik süreç otomasyonu ve 5G gibi yeni teknolojik gelişmelerin yine yeni ve güçlü yatırımlarla birçok farklı projeyi Türkiye’de hayata geçirecekleri kanısındayız.”
 

Güncelleme Tarihi: 18 Şubat 2019, 02:48
YORUM EKLE

Robot Zirvesi

Endüstri 40 Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını