İBB’DE 2 ATAMA BİRDEN

İBB, iki genel müdür atamasıyla kadrosunu sağlamlaştırdı. İSTAÇ Genel Müdürlüğü’ne Mehmet Aslan Değirmenci, İSTANBUL ENERJİ AŞ’ye ise Yüksel Yalçın getirildi. Her iki genel müdür de 13 Kasım 2020 Cuma günü görev başı yapacak.

İBB’DE 2 ATAMA BİRDEN
EndüstrideAra - Haber Detay

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde (İBB) iki yeni atama birden gerçekleşti. Koronavirüs sebebiyle vefat eden Mustafa Canlı’dan boşalan İSTAÇ Genel Müdürlüğü’ne Mehmet Aslan Değirmenci getirildi.. Halen İSTANBUL ENERJİ AŞ Genel Müdürü olarak görev yapan Değirmenci, başta Seymen Çöp Gazı Enerji Üretim Tesisi olmak üzere birçok projede İSTAÇ ile ortak çalışmalar gerçekleştirdi.

Değirmenci’den boşalan İSTANBUL ENERJİ AŞ Genel Müdürlüğü’ne ise Yüksel Yalçın getirildi. Her iki genel müdür de görevlerine 13 Kasım 2020 Cuma günü başlayacaklar.

YÜKSEL YALÇIN KİMDİR?

1970 yılında dünyaya gelen Yüksel Yalçın, 1991 seneisnde YTÜ Endüstri Mühendisliği’nü bitirdi. 2003 senesinde işletme Yüksek Lisansı’nı tamamladı. Halen aynı alanda doktora çalışmalarına devam etmektedir.

Profesyonel iş hayatına Elopar AŞ’de Kalite Müdürü olarakadım atan Yalçın, son 28 sene süresince  Öztiryakiler AŞ.’de çeşitli görevlerde yer aldı. Stratejik Yönetim Sistemleri, Ar-Ge Merkezi Uygulamaları, Elektrikli ve Gazlı Sisteler Laboratuar Kurulumları, Turquality Uygulamaları, Finans Yönetimi ve Mali İşler konularında uzmanlık kazandı.

Yalçın, Çeşitli üniversitelerde “Üniversite-Sanayi İş Birliği/İş Modeli”, Uluslararası Çalışma Örgütü’nde (ILO) “İş Mükemmelliği Uygulamaları”, “Belçika’da Küresel Firmalarda Sosyal Sorumluluk Uygulamaları” konularında sunuşlar yaptı. 1998 yılından bu yana üye olduğu Türk Mühendisler Birliği’nde Genel Sekreterlik ve Yönetim Kurulu üyelikleri yapan Yalçın, halen birçok STK’da aktif görevler gerçekleştirmektedir.

MEHMET ASLAN DEĞİRMENCİ KİMDİR?

Halen İSTANBUL ENERJİ AŞ Genel Müdürü olarak çalışan Değirmenci, 1966 senesinde  Almanya’nın Braunschweig şehrinde doğdu. Yükseköğrenimini İTÜ İnşaat Fakültesi, İnşaat Mühendisliği bölümünde tamamladı. Profesyonel iş yaşamına 1989 – 1992 yılları arasında FSM Köprüsü Çevre Yolları ve Edirne – Kınalı Otoyolu inşaatları gibi döneminin ileri gelen projelerinde mühendis olarak adım attı..

Akaryakıt sektöründe ilk kez, Turcas Petrolcülük AŞ’de, “Türkpetrol Yeni Yüzyıl” projesi kapsamında, yeni kurumsal kimliğin Türkiye genelinde istasyonlara uygulanmasında rol aldı. Daha sonra “Ambarlı Bölge Müdürlüğü” görevini yürüttü. 2000 seneisnde, Petrol Ofisi’nin özelleştirilmesi sonrasında “Gümüş Projesi” kapsamında yeni kurumsal kimliğin Türkiye genelinde istasyonlara uygulanması ve istasyonların modern teknik standartlara ulaşması için yapılan projeleri yönetti.2003 yılında Petrol Ofisi’nin 2. markası olarak kurulan ERK’in başına getirildi. Şirketin kuruluşu, yapılanması ve markanın Türkiye genelinde bayi ağının oluşturulması süreçlerini yönetti. Kariyerine, 2005 senesinden beri Altınbaş Petrol (Alpet), Bölünmez Petrolcülük (Moil), Kadooğlu Petrolcülük (Kadoil), Pasifik Petrolcülük (Pacific) şirketlerinde Genel Müdür olarak devam etti. Pacific Holding’te Genel Koordinatörlük görevini yürüttü.

YORUM EKLE

Enerji Zirvesi

Endüstri 40 Zirvesi

Dergiler