IATA’da tek Türk şirket oldu

IATA’nın Yönetim Kurulu Üyeleri arasına seçilen Pegasus Hava Yolları Genel Müdürü Mehmet T. Nane ile birlikteki tek Türk şirket Pegasus olsu.

IATA’da tek Türk şirket oldu
Endüstrideara

Uluslararası Hava Taşımacılığı Birliği (IATA), Kore’nin başkenti Seul’de gerçekleştirdiği Genel Kurul Toplantısı’nda yeni Yönetim Kurulu Üyelerini seçti. Pegasus Hava Yolları Genel Müdürü Mehmet T. Nane de yeni yönetim kurulunda yerini aldı. Böylelikle, yalnızca hava yolu şirketlerinin üye olabildiği IATA’nın Yönetim Kurulu Üyeleri küresel havacılık alanının önde gelen 30 üst düzey yöneticisiyle yenilenmiş oldu. Ayrıca Pegasus Hava Yolları IATA’daki tek Türk şirket olma ayrıcalığına ulaştı.

TÜRKİYE’Yİ KÜRESELDE TEMSİL EDECEĞİZ

Nane, IATA’nın Yönetim Kurulu Üyesi olarak seçilmesinin ardından konuyla ilgili yaptığı açıklamada “Türkiye’yi hava taşımacılığı sektöründe böyle büyük bir küresel platformda temsil edecek olmaktan dolayı çok gururlu ve muyluyum.” dedi. Sektörün gelişimi için var güçleri ile çalışacaklarının da altını çizen Nane, IATA’nın hedefi olan en güvenli, hızlı, verimli, uygun ve misafirperver şekilde yolcu taşımacılığı adına Türkiye’yi temsilen adımlar atacaklarını da sözlerine ekledi.

Güncelleme Tarihi: 12 Haziran 2019, 17:17
YORUM EKLE

Proses Zirvesi

Endüstri 40 Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını