banner1013
x

Hürmak Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Burç Angan’ın iş gündemi…

“Hedefimiz; niteliği ön planla tutarak, performansı ve teknolojisi yüksek makinalar üretmek.”

Hürmak Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Burç Angan’ın iş gündemi…
EndüstrideAra - Haber Detay

Plastik sektörünün öncü ismi Hürmak, 2019’da yarım asırlık kuruluşunu kutlamaya hazırlanıyor. Avrupa menşeili ürünlerin alternatifi olacak makinalar üreten Hürmak’ın yeni dönem gündemini Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Burç Angan, ST Otomasyon Dergisi’ne verdiği röportajda anlattı.

TALEP DOĞRULTUSUNDA ÜRETİM

Talep doğrultusunda üretim yaptıklarını belirten Angan, bu talepler neticesinde yılda 60 – 80 adet ortalamasında üretim yaptıklarını belirtti. Ürettikleri plastik enjeksiyon makinalarının 100 ton’dan 2 bin 700 ton’a kadar farklı türlerini geliştirdiklerini belirten Angan “Hedefimiz tam da bu şekilde nicelikten ziyade niteliği, performansı ve teknolojisi yüksek ürünler üretmek.” dedi.

"TAYVAN VE ÇİN'İN OLDUKÇA İLERİSİNDEYİZ"

Global pazarla Türkiye pazarını karşılaştıran Angan, teknoloji bakımından Tayvan ve Çin’in oldukça önünde olduklarının altını çizdi. Ancak Tayvan ve Çin’in adet bazlı üretim yaptığını belirten Angan, “Bundan dolayıdır ki pazarda bizden biraz daha öndeler.” dedi

ROMANYA'DA YENİ OFİS

“Global pazarda plastik enjeksiyon makinalarında Almanya, Avusturya ve İtalya ilk sıralarda yerini alırken Türkiye ve Güney Kore eşit pozisyonlarda onları takip ediyor.” diyen Angan, ihracat konusunda İspanya ve Portekiz gibi ülkeleri hedeflediklerinin altını çizdi. Angan, İtalya ile bayilik görüşmelerinin devam ettiğini belirtti ve ekledi “Yakın zamanda Romanya’da yeni bir ofis açacağız.”

İMALAT SAHAMIZI GENİŞLETECEĞİZ

Hürmak Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Burç Angan, son yıllardaki taleplerin yoğunlaştığını belirtti. Üretim alanlarının bu talepler doğrultusunda yetersiz kaldığını söyleyen Angan, orta vadeli hedefleri arasında imalat sahalarını genişletmek olduğunun altını çizdi.

AR-GE PROJESİ 2019'DA

Tüm bunların haricinde Ar-Ge’ye karşı tutumlarının son derece iyi olduğunun vurgusunu yapan Angan, KOSGEB desteği ile devam etmekte olan Ar-Ge projelerinin 2019 yılı ikinci çeyreğinde hayata geçeceğini sözlerine ekledi.
 

Güncelleme Tarihi: 14 Aralık 2018, 21:03
YORUM EKLE

Enerji Zirvesi

Endüstri 40 Zirvesi

Dergiler