banner1322
x

Hödlmayr Lojistik Türkiye Genel Müdürü Hande Çarıkcı’nın iş gündemi…

Araç Filomuza 1 Milyon Avro Yatırım Yapacağız

Hödlmayr Lojistik Türkiye Genel Müdürü Hande Çarıkcı’nın iş gündemi…
Endüstri 40 Zirvesi

Hödlmayr Lojistik Türkiye, sektördeki zorlu koşullara rağmen 2017 hedeflerine ulaştı. Hödlmayr Lojistik Türkiye’nin kendi araç filosuna yapmayı planladığı bir milyon avronun üzerindeki yatırım, otomotiv uzmanları tarafından büyüme planlarının güçlü bir göstergesi olarak değerlendiriliyor.


Araç filolarını bu yıl yüzde 20 oranında büyüteceklerini belirten Hödlmayr Lojistik Türkiye Genel Müdürü Hande Çarıkcı, “Hedeflerimiz son derece iddialı ve filomuzu genişleterek yıllık araç taşıma hacmimizi 140 binden 240 bine yükseltmeyi hedefliyoruz. 2018 için diğer bir hedefimizi ise ortaklarla birlikte uygun depolama kapasiteleri oluşturmak.” dedi.


İnsan Kaynakları Önemli


Otomobil taşımacılığının gerektirdiği yüksek kalite anlayışını karşılayabilmek için insan kaynaklarına yatırım yapmanın çok önemli olduğunu ifade eden Çarıkcı, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Faaliyetimizin en önemli yanı bir yandan özel malların, yani yüksek kaliteli yeni araçların taşınmasıdır. Diğer yandan ise net bir şekilde itimat konusudur, yani personelimiz bize hem bir işveren hem bir ortak olarak güvenebilmektedir. Sürekli büyüyen, uluslararası çapta faaliyet gösteren bir aile şirketi olarak içinde yaşadığımız sürekli değişim çağında büyük ihtiyaç duyulan sağlam temeli sunuyoruz. E-mobilite ile birlikte çalışanlarımızı yeni ve heyecan verici görevler bekliyor.” 


“50 Bin Araç Kapasiteli Depoya Sahibiz” 


Hödlmayr Lojistik Türkiye şirketinin 65 kişilik kadrosuyla ve güncel rakamla 
36 özel araç nakliye aracıyla faaliyet gösterdiğine dikkat çeken Çarıkçı, Hödlmayr iştirakinin cirosunun 6,5 milyon avro olduğunu söylüyor. Çarıkçı şirketin genel yapısını şu sözlerle anlatıyor: “Hödlmayr International AG, merkezi Avusturya'nın Schwertberg şehrinde bulunan ve ana faaliyet alanı araç lojistiği olan uluslararası bir aile şirketidir. Şirketimiz, araçların fabrikadan veya varış limanından teslim alınmasından galeri veya filo sahiplerine teslim edilmesine kadar tüm tedarik zincirinde uzmanlaşmıştır. Yılda yaklaşık 1.75 milyon araç taşınmaktadır. Hödlmayr International AG ve 16 ülkedeki iştirakleri 1.800 kişiyi istihdam etmektedir. Grup, toplamda 780 özel araç nakliye aracına, 12 blok tren sistemine ve yaklaşık 1,1 milyon metrekarelik alanda yaklaşık 50.000 araç kapasiteli bir depoya sahiptir. Şirketin cirosu geçtiğimiz yılda 275 milyon Avroya ulaştı.” 
 

YORUM EKLE

Proses Zirvesi

Enerji Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını