HEPSİBURADA ÜST YÖNETİMİNDE ÖNEMLİ DEĞİŞİKLİKLER

Türkiye’nin lider e-ticaret platformlarından birisi olan Hepsiburada, yapmış olduğu açıklamayla üst yönetimindeki yeni atama ve organizasyon değişikliklerini bildirdi.

HEPSİBURADA ÜST YÖNETİMİNDE ÖNEMLİ DEĞİŞİKLİKLER
Robot Zirvesi

Hepsiburada’nın üstün lojistik organizasyonunun daha da geliştirilmesi gayesi uyarınca,  halen Hepsiburada iştiraklerinden HepsiJet’in Genel Müdürü olarak görev yapan Mehmethan Yallagöz 01 Ocak 2022 itibariyle Hepsiburada Lojistik Grup Başkanı olarak atandı. Kargo taşımacılığı ve teslimatı konusundaki tecrübesi, Hepsiburada’nın depo operasyonlarındaki ve HepsiJet’teki liderliği ile önemli başarılara imza atan Mehmethan Yallagöz, yeni görevinde bugüne kadar Operasyon Grup Başkanlığı altındaki tüm lojistik operasyonlarının yönetimini devralacak. 
Hepsiburada’nın üst yönetiminde bir diğer değişiklik de pazarlama, büyüme ve veri alanlarında gerçekleşti. Hepsiburada’nın pazarlama ve büyüme hedeflerini bütünleşik bir pazarlama organizasyonu altında yönetmek amacıyla, halen şirketin Pazarlama Grup Başkanlığı (CMO) görevini icra eden Ender Özgün bu görevine ek olarak, 01 Ocak 2022 tarihinde geçerli olmak üzere Büyüme ve Veri fonksiyonlarının sorumluluklarını da üstlenecek. 

MEHMETHAN YALLAGÖZ KİMDİR?

Geçmişte kendi firmasıyla lojistik, depolama gibi alanlarda çok sayıda firmaya danışmanlık hizmeti sunan Mehmethan Yallagöz, Yurtiçi Kargo’da Denetimden Sorumlu Başkan Yardımcılığı ve müfettişliği, Markafoni’de Lojistik Operasyonlar Grup Direktörlüğü görevlerinde yer aldı. Hepsiburada’ya 2017’de Lojistik Grup Direktörü olarak katılan Yallagöz, 2019’dan bu yana HepsiJet’in Genel Müdürlüğü görevini icra ediyordu. Mehmethan Yallagöz Uludağ Üniversitesi İşletme Bölümünü bitirmiştir. 

ENDER ÖZGÜN KİMDİR?

Ender Özgün, Temmuz 2021'den beri Hepsiburada Pazarlama Grup Başkanı olarak görev almaktadır. Geçmişte Vodafone Türkiye'de farklı pozisyonlarda görev yapan Özgün, son olarak dijital dönüşüm, büyüme ve değer yönetimi ile segment stratejilerinin yönetimini üstlenmiştir. İş yaşamına 2005 senesinde Procter & Gamble'da başlamış; burada Pazarlama departmanında çeşitli yönetim rolleri üstlenerek marka yönetimi, müşteri deneyimi ve iletişim stratejisine odaklanmıştır. Boğaziçi Üniversitesi Endüstri ve İnşaat Mühendisliği bölümlerini bitiren Özgün, Bahçeşehir Üniversitesi'nden Marka Yönetimi ve Pazarlama Stratejileri alanında yüksek lisans derecesine sahiptir.
 

YORUM EKLE

Robot Zirvesi

Enerji Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını