banner1322
x

HENKEL’DE ÇOK ÖNEMLİ ATAMA

Türk Henkel Yürütme Kurulu Başkanı olan Hasan Alemdar, mevcut görevlerine ek olarak Henkel Beauty Care Orta Doğu ve Afrika Bölgesi’nden Sorumlu Başkan Yardımcısı olarak görevlendirildi.

HENKEL’DE ÇOK ÖNEMLİ ATAMA
Enerji Zirvesi

Dokuz Eylül Üniversitesi Kamu Yönetimi Bölümü’nün bitirdikten sonra, İngiltere Birmingham Üniversitesi İşletme Bölümü’nü bitiren ve yine aynı üniversitede MBA’ini tamamlayan Hasan Alemdar; iş yaşamına 1991 senesinde BMC firmasında Marka Müdür Asistanı olarak adım attı. 1 sene sonra Henkel’deki kariyer yolculuğu adım atan Alemdar, 1992 – 1998 seneleri arasında Deterjan Bölüm Satış Departmanı’nda çeşitli yöneticilik pozisyonlarında yer aldı. 1998 – 1999 senelerinde Türkiye’de ilk defa Schwarzkopf & Henkel Beauty Care Bölümü’nün kuruluşunu yönetti. Alemdar, 1999 – 2002 seneleri arasında, Henkel’in merkezi olan Düsseldorf’ta, Global Müşteriler Yöneticisi (Global Accounts Manager) olarak görev aldı. 2002’de Türk Henkel Beauty Care Genel Müdürlüğü’ne atandı. 2005 yılından itibaren genel müdürlük görevine ek olarak Orta Doğu ve Afrika Satış Direktörlüğü’nü üstlendi. 2008 – 2010 seneleri arasında ayrıca Mısır Genel Müdürlüğü’nü de yürüttü. Ocak 2010’da Türk Henkel Beauty Care Genel Müdürlüğü ve Schwarzkopf & Henkel Orta Doğu ve Afrika Satış Direktörlüğü’nün yanı sıra Schwarzkopf Profesyonel (Kuaför Ürünleri Bölümü), Orta Doğu ve Afrika Bölge Direktörlüğü görevlerini de üstlendi. 

Ocak 2012’de Türk Henkel Yürütme Kurulu Başkanlığı’na getirilen Hasan Alemdar, Nisan 2018 itibariyle Henkel Beauty Care, Türkiye, İsrail, İran ülke yönetimi ve Orta Doğu Afrika Bölgesi Satış’tan Sorumlu Başkan Yardımcılığı görevine atandı. 

YORUM EKLE

Proses Zirvesi

Enerji Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını