HELVACIZADE ŞİRKETLER GRUBU’NDA ÖNEMLİ ATAMA

Zade Yağları Satış Pazarlama Direktörü olan Kemal Güven, Zade Yağları Genel Müdürü olarak görevlendirildi.

HELVACIZADE ŞİRKETLER GRUBU’NDA ÖNEMLİ ATAMA
Endüstrideara

133 senelik köklü bir geçmişe sahip olan ve yemeklik bitkisel sıvı yağ ile besin destekleri sektörlerinde Türkiye’nin ileri geeln kurumları arasında bulunan Helvacızade Şirketler Grubu’nun, grup şirketlerinden Zade Yağları’nın Satış ve Pazarlama Direktörü Kemal Güven, 1 Aralık 2021 tarihi itibari ile Zade Yağları Genel Müdürü olarak görevlendirildi.

Temelleri 1888 senesinde atılan, Zade markası ile yemeklik bitkisel sıvı yağ ve Zade Vital markası ile sağlık alanında faaliyette buulnan Helvacızade Şirketler Grubu, gelecek planları ve büyüme stratejileri doğrultusunda örgütlenme çalışmalarını sürdürüyor. 1 Aralık 2021 tarihi itibari ile Zade Yağları Genel Müdürü olarak atanan Kemal Güven, tüketim sektöründe edindiği 25 senelik deneyimi ile Zade Yağları Satış ve Pazarlama Direktörlüğü görevini yerine getiriyordu. Kemal Güven, yeni dönemde Zade Yağları’nın iç ve global pazarlardaki tüm operasyonlarından sorumlu olacak.
Helvacızade Şirketler Grubu CEO’su olan Serhan Ulga atamayla ilgili olarak yapmış olduğu açıklamada; tüm insanların sağlıklı ve mutlu yarınları için çalışan Helvacızade Grubu’nun odağında Ar-Ge, inovasyon ve kaliteye adanmışlık olduğunu belirterek; Grubun uzun vadeli büyüme stratejileri doğrultusunda gerçekleştirilen atamadan duyduğu mutluluğu dile getirdi. Serhan Ulga, yeni yapılanmanın Zade Yağları’nın hedeflerine büyük bir katkı sağlayacağına inancının tam olduğunu da sözlerine ekledi.

Zade Yağları yeni Genel Müdürü olan Kemal Güven, Helvacızade Şirketler Grubu’nun yönetimine, duydukları güven için teşekkür ederek, 30 yıldır Zade Tesisleri’nde ileri teknoloji ile insan hatasından bağımsız üretilerek ülkemizde ve 70 ülkede sofralara lezzet taşıyan Zade Yağları’na liderlik etmekten gurur duyacağını söyledi.

KEMAL GÜVEN KİMDİR?

Kemal Güven, 133 seneye ulaşan hizmet yılı ile Türkiye’nin ileri gelen, köklü şirketlerinden Helvacızade Şirketler Grubu’nun yemeklik bitkisel sıvı yağ markası Zade Yağları’nın Genel Müdürü’dür. İstanbul Üniversitesi Kimya Bölümü’nü bitiren Kemal Güven, Miami Üniversitesi Herbert Business School’daki eğitiminin ardından yüksek lisansını İstanbul Üniversitesi’nde Uluslararası İlişkiler alanında gerçekleştirdi.  Tamek Gıda’da Dış Ticaret Müdürü, Yudum Gıda’da Dış Ticaret Müdürü ve Türkiye Satış Müdürü, Aves Gıda’da Satış ve Pazarlama Direktörü görevlerini üstlenen Kemal Güven, 2020 senesinde Helvacızade Şirketler Grubu’na katıldı. 

YORUM EKLE

Robot Zirvesi

Endüstri 40 Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını