Helvacızade Grubu'nun Yeni Yönetim Kurulu Üyesi Serhan Ulga Oldu

135 seneyi aşkın deneyimiyle Türkiye’nin ileri gelen kurumları arasında yer alan Helvacızade Grubu’nda Bağımsız Yönetim Kurulu Üyeliği’ne Serhan Ulga getirildi.

Helvacızade Grubu'nun Yeni Yönetim Kurulu Üyesi Serhan Ulga Oldu
Enerji Zirvesi

Geçen sene organizasyonel anlamda değişiklikliğe giden Helvacızade Grubu, bu strateji doğrultusunda ailesini büyütmeyi sürdürüyor. Serhan Ulga, grubun bünyesinde buulnan bitkisel yağ rafinasyonu kanalında Zade Yağları, sağlık alanında ise Zade Vital’in yapılanma sürecinde önemli bir sorumluluk üstlenecek.

Sektörde 30 seneye yaklaşan tecrübeye sahip olan Serhan Ulga, yeni görevinde finans, stratejik finansal iş geliştirme, organizasyon, bilgi teknolojileri ve insan kaynakları gibi tüm yönetsel alanlara odaklanacak.

Türkiye’nin en iyi 50 CFO’su arasında yer alan Serhan Ulga, iş yaşantısına ERNST & YOUNG L.L.P. ‘de başladı. Ardından Rockwell Automation’a katılan Ulga, Boston Scientific Corporation’da çalışmalarını sürdürdü. Amerika’da başlayan iş yaşantısından sonra Türkiye’ye dönen Serhan Ulga sırasıyla Doğan Medya Grubu, Polisan Holding, Pegasus Havayolları’nda ve son olarak Petrol Ofisi A.Ş’de finans direktörlüğü ve CFO’luk görevlerini icra etti.

Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümü’ndü 1988 senesinde bitiren Serhan Ulga, iyi derecede İngilizce ve Almanca biliyor. Ulga, evli ve iki çocuk sahibi.

YORUM EKLE

Robot Zirvesi

Endüstri 40 Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını