banner1322
x

HASAN ALEMDAR’A HENKEL’DEN ÖNEMLİ GÖREV

Türk Henkel Yürütme Kurulu Başkanı olan Hasan Alemdar, mevcut görevlerine ek olarak Henkel Beauty Care Orta Doğu ve Afrika Bölgesi’nden Sorumlu Başkan Yardımcısı görevine getirildi.

HASAN ALEMDAR’A HENKEL’DEN ÖNEMLİ GÖREV
Enerji Zirvesi

Dokuz Eylül Üniversitesi Kamu Yönetimi Bölümü’nden sonra, İngiltere Birmingham Üniversitesi İşletme Bölümü’nden mezun olan ve yine aynı üniversitede MBA’inibitiren Hasan Alemdar; iş yaşamına 1991 senesinde BMC firmasında Marka Müdür Asistanı olarak adım attı 1 sene sonra Henkel’deki kariyer yolculuğu başlayan Alemdar, 1992 – 1998 seneleri arasında Deterjan Bölüm Satış Departmanı’nda çeşitli yöneticilik pozisyonlarında çalıştı. 1998 – 1999 senelerinde Türkiye’de ilk defa Schwarzkopf & Henkel Beauty Care Bölümü’nün kuruluşunu yönetti. Alemdar, 1999 – 2002 seneleri arasında, Henkel’in merkezi olan Düsseldorf’ta, Global Müşteriler Yöneticisi (Global Accounts Manager) olarak çalıştı. 2002 yılında Türk Henkel Beauty Care Genel Müdürlüğü’ne atandı. 2005 yılından başlayarak genel müdürlük görevine ek olarak Orta Doğu ve Afrika Satış Direktörlüğü görevini icra etti.. 2008 – 2010 yılları arasında ayrıca Mısır Genel Müdürlüğü’nü de yürüttü. Ocak 2010’ tarihindeTürk Henkel Beauty Care Genel Müdürlüğü ve Schwarzkopf & Henkel Orta Doğu ve Afrika Satış Direktörlüğü’nün yanı sıra Schwarzkopf Profesyonel (Kuaför Ürünleri Bölümü), Orta Doğu ve Afrika Bölge Direktörlüğü görevlerini de üstlendi. 

Ocak 2012 tarihinde Türk Henkel Yürütme Kurulu Başkanlığı’na getirilen Hasan Alemdar, Nisan 2018 itibariyle Henkel Beauty Care, Türkiye, İsrail, İran ülke yönetimi ve Orta Doğu Afrika Bölgesi Satış’tan Sorumlu Başkan Yardımcılığı görevine atandı.

Hasan Alemdar, Ekim 2020 itibariyle, Henkel Beauty Care Orta Doğu ve Afrika Bölgesi’nden Sorumlu Başkan Yardımcılığı görevine atanarak bölgenin toplam sorumluluğunu üstlenmiş olacak. İyi derecede İngilizce ve Almanca bilen Alemdar, 55 yaşında, evli ve bir kız çocuk babasıdır.
 

YORUM EKLE

Robot Zirvesi

Enerji Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını