banner1322
x

Halk Ekmek'e yeni genel müdür

İBB Başkanı olan Ekrem İmamoğlu, emekliliği sebebiyle görevinden ayrılan Salih Bekaroğlu yerine Halk Ekmek Genel Müdürlüğü’ne Okan Gedik’i atadı.

Halk Ekmek'e yeni genel müdür
Endüstrideara

2da 1973 yılında dünyaya gelen Gedik, 1996 Boğaziçi Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü’nü ve 2001 senesinde de Koç Üniversitesi İşletme Yüksek Lisans (Executive MBA) programını bitirdi.

Kİş yaşamına Kibar Grubu’nda başlayarak, grup şirketlerinde 1996-2017 seneleri arasında farklı görevler üstlendi. 1996 'da iş hayatına adım attığı Assan Alüminyum A.Ş.’de sırasıyla Pazarlama ve Satış Uzmanı Pazarlama Şefi, Yurtdışı Satış Müdürü, Pazarlama ve Satış Müdürü ve Satış Direktörü olarak görev aldı. 2008 yılından itibaren Grup şirketlerinden Assan Hanil Otomotiv A.Ş.’de görev yapan Gedik, söz konusu şirkette 2017 yılına kadar Satış ve İdari İşlerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı, Genel Müdür ve Yönetim Kurulu Üyesi olarak çalışmalarınıdevam ettirdi. Kendisi aynı zamanda kurucu yönetim kurulu üyesi olarak 2012-2017 yıllarıi arasında TSI Uçak Koltuğu Üretim A.Ş.’de Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı olarak görev yaptı. 2017 yılında katıldığı Kale Grubunda 2019 senesi sonuna değin Kaleseramik, Çanakkale Kalebodur Seramik sanayi A.Ş. Genel Müdürlüğü, Kale Maden, Kale Nakliyat ve Kale Frit şirketlerinin Yönetim Kurulu Başkanlığını görevlerini icra etti.i.

Mevcut iş yaşamı sırasında Türkiye Seramik Federasyonu (SERFED) yönetim kurulu üyeliği, Seramik Kaplama Malzemeleri Üreticileri Derneği (SERKAP) yönetim kurulu üyeliği, Kocaeli Sanayi Odası Meclis üyeliği, Taşıt Araçları Tedarik Sanayicileri Derneği (TAYSAD) üyeliğinde bulundu ve çeşitli çalışma gruplarında çalıştı..

İyi derecedeİngilizce bilen Gedik, evli ve bir çocuk babasıdır.

YORUM EKLE

Robot Zirvesi

Enerji Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını