banner1322
x

Hakan Tiftik iş gündemi…

Borusan Otomotiv İcra Kurulu Başkanı Hakan Tiftik, ''Dijitalleşme alanında öncülüğü üstlenmenin sorumluluğunu taşıyoruz''

Hakan Tiftik iş gündemi…
Endüstri 40 Zirvesi

Dijitalleşmenin iş hayatını geri dönülmez bir şekilde değiştirdiğini ve müşteri beklentilerinin bu çerçevede tüm sistemleri dönüşmek zorunda bıraktığını belirten Hakan Tiftik, Borusan Otomotiv’in bu alanda da öncülüğü üstlenmesinin taşıdığı sektörel sorumluluğun bir gereği olduğunu söyledi.

Borusan Otomotiv Grubu dijital dönüşüme öncülük etme vizyonu doğrultusunda organizasyon yapısını geliştirmeye devam ediyor. Dijital dönüşümü odağına alan şirket, bu alana özel yeni oluşturduğu ve şirketin İcra Kurulu seviyesinde tanımladığı birim olan Dijital Dönüşüm’den Sorumlu İcra Kurulu Üyeliği (CDO) görevine ASLI DE MUNNİNK’İ getirdi. Aslı De Munnink yeni göreviyle Borusan Otomotiv Grubu çatısı altında İcra Kurulu’nda görev yapan ikinci kadın yönetici olma özelliğini de taşıyor.

2017 yılında Bilgi Teknolojileri ve CRM organizasyonumuzu, dijital dönüşüme cevap verebilecek bir yapıya dönüştürdük, yeni roller yarattık ve süreçlerimizde temel değişiklikler gerçekleştirdik diyen, Hakan Tiftik; ''Dijital Dönüşüm’den Sorumlu İcra Kurulu Üyeliği (CDO) rolü de bu yeniden yapılandırmanın en önemli parçalarından biriydi. Bu stratejik göreve atanan Sayın Aslı De Munnink şirketimizin dijital bakış açısını geliştirmek, bu doğrultuda kurum DNA’sına dijitali entegre etmekten sorumlu olacak.” dedi. 

Atama sonrası Borusan Otomotiv İcra Kurulu şöyle oluştu;
Hakan Tiftik, Borusan Otomotiv İcra Kurulu Başkanı
Aslı de Munnink, CDO Dijital Dönüşümden Sorumlu İcra Kurulu Üyesi 
Simay Alsan, Borusan Oto Genel Müdürü 
Uğur Sakarya, BMW/MINI/BMW Motorrad Genel Müdürü
Cem Uluğtekin, Jaguar Land Rover Genel Müdürü 
Kerim Kazgan, CFO
Kağan Dağtekin, Borusan Otomotiv Premium Kiralama Genel Müdürü

Güncelleme Tarihi: 06 Aralık 2018, 16:07
YORUM EKLE

Robot Zirvesi

Endüstri 40 Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını