banner1322
x

Günmak YKB Sıddık Kayabaş'ın iş gündemi...

2018 yılında, fabrikalarını genişleteceklerini söyleyen Sıddık Kayabaş, 8 bin metrekarelik arazinin 5 bin metrekaresini kapatarak kapasite artışına gideceklerini açıkladı.

Günmak YKB Sıddık Kayabaş'ın iş gündemi...
Endüstrideara

2018 yılında kapasitesini artırmayı planlayan Günmak Makina’nın yedi projesi, TÜBİTAK tarafından onaylanarak destek kapsamına alındı. Günmak Yönetim Kurulu Başkanı Sıddık Kayabaş, “Piyasalardaki daralmayla birlikte iç ve dış pazarda yoğun faaliyetler yürüten firmamız, dünya makina pazarından daha fazla pay almak için alternatif çalışmalarla ciroda artış sağladı. Dünyanın birçok yerinde kurmuş olduğumuz tesisler ve üniteler, müşteri memnuniyeti ile adımızdan ve kalitemizden ödün vermediğimizi ispat etti” dedi.

Helezonda üretimi yıllık 270 bin metreye çıkararak ciddi kapasite artışı sağladıklarını belirten Kayabaş, yeni makinalarının üretimi tamamlanıp faaliyete geçtiğinde, kapasitelerini yıllık 450 bin metreye çıkaracaklarını ve özel dizayn helezon imalatında oldukça iddialı olduklarını ifade etti. Kayabaş,‘’Dünyanın birçok yerine değişik hammaddelerden üretilmiş farklı ebatlarda helezon ihracatı yapmaktayız. Plastik sektörüne, çimento ve beton santrallerine, balık yağı üretim tesislerine ve bunlar gibi birçok sektöre ‘U Tipi ve Tüp helezon’ imalatları gerçekleştiriyoruz” diye konuştu. 2018 yılında, fabrikalarının arka tarafında bulunan 8 bin metrekarelik arazinin 5 bin metrekaresini kapatarak kapasite artışına gideceklerini belirten Sıddık Kayabaş, Polateli-Şahinbey OSB’de de yer almayı düşündüklerini ifade etti. İstihdam sayılarında yüzde 25 artış olduğunu ve istihdamı 125 kişiye çıkardıklarını dile getiren Kayabaş, “Yurt dışında yüzlerce referanslarıyla, uluslararası kabul görmüş üretim ve kalite belgeleriyle sektörde adından sıkça söz ettiren firmamızda, müşterilerimize en yüksek verimli tesisleri, en ekonomik çözümlerle sunmaktayız.’’ dedi.

Güncelleme Tarihi: 09 Ağustos 2018, 11:35
YORUM EKLE

Robot Zirvesi

Enerji Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını