GROUPE PSA TÜRKİYE’NİN YENİ GENEL MÜDÜRÜ OLDU

Emeklilik sebebiyle görevinden ayrılan Groupe PSA Türkiye Satış Sonrası Hizmetler Genel Müdürü Michel Furth, koltuğunu Peugeot Türkiye Satış Direktörü Mehmet Akın'a bıraktı.

GROUPE PSA TÜRKİYE’NİN YENİ GENEL MÜDÜRÜ OLDU
Endüstri 40 Zirvesi

Groupe PSA Türkiye tarafından konuyla ilgili olakra yapılan açıklamaya göre, Akın, 1 Ocak 2021 itibarıyla Groupe PSA Türkiye Satış Sonrası Hizmetler Genel Müdürü olarak görevini Groupe PSA Türkiye Başkanı Olivier Cornuaille'a bağlı olarak devam ettirecek.

Aralık 2014-Ağustos 2020'de Peugeot Türkiye Pazarlama Direktörlüğü görevini icra eden, Ağustos 2020'den beri Peugeot Türkiye Satış Direktörü olarak grup bünyesinde çalışan Akın, Peugeot markasının son dönemde gösterdiği başarının önemli bir parçası olarak çok sayıda yeniliğe damga vurdu.

Açıklamada görüşlerine başvurulan Groupe PSA Türkiye Başkanı Olivier Cornuaille, şöyle konuştu:

"Yaklaşık 25 yıldır otomotiv sektörünün önemli kademelerinde ve farklı birimlerinde yöneticilik yapmış olan Mehmet Akın, satış ve pazarlama alanlarında elde ettiği deneyimiyle Peugeot, Citroen, Opel, DS, Eurorepar Car Service (ERCS) ve Distrigo markalarının satış sonrası hizmet noktasını ve tüm satış sonrası hizmetlerini yöneten Satış Sonrası Hizmetler ekibinden sorumlu olarak bana bağlı görevine devam edecek. Her zaman koşulsuz müşteri memnuniyetini esas alan Groupe PSA Türkiye Satış Sonrası Hizmetler Birimi ile hedefimiz, Mehmet Akın'ın liderliğinde Türkiye'de en iyi hizmeti sunan grup olmak."

Mehmet Akın, 1996senesinde başladığı iş yaşamı süresince  pazarlama, bayi geliştirme ve eğitim müdürlüğü gibi birçok farklı pozisyonda görev aldı. 2006'da kariyerine başka bir markada hafif ve ağır ticari araçlar satış ve operasyon müdürü olarak sürdüren Akın, aynı markanın 2007-2013 döneminde pazarlama ve müşteri ilişkileri yönetimi müdürü oldu. Akın, 2013'te ise aynı markanın pazarlama ve bayi geliştirme ve iş birimi koordinatörlüğüne terfi etti.

Mehmet Akın, 1 Aralık 2014' tarihinden beri Groupe PSA Türkiye bünyesinde çalışıyor. 

1973 senesinde Adana'da dünyaya gelen Akın, 1996' yılında İstanbul Teknik Üniversitesi İşletme Mühendisliği bölümünü bitirdi. 2002 senesinde Koç Üniversitesi Üst Düzey Yöneticilik Lisans Programı'nı başarıyla tamamlayan Akın, evli ve iki çocuk babasıdır. (AA)
 

YORUM EKLE

Proses Zirvesi

Endüstri 40 Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını