banner1322
x

Genç Değirmen YKB A. Kerim Selek’in iş gündemi…

Türkiye merkezli yenilenebilir enerji ürünleri üretimi yapan ve hızla büyüyen Solimpeks ile bu noktada işbirliği protokolü imzalayan Genç Değirmen, imalat tesisinin çatı bölümünü fotovoltaik güneş panelleri ile kaplayarak fabrika enerji ihtiyacının tamamını üretmeye ve fazla enerjiyi de şebekeye aktarmaya başladı.

Genç Değirmen YKB A. Kerim Selek’in iş gündemi…
Endüstri 40 Zirvesi

Genç Değirmen Yönetim Kurulu Başkanı A. Kerim Selek, “Bizim görevimiz sadece üretmek değil, verimli üretimi en tasarruflu ve doğa dostu şekilde gerçekleştirerek dünyaya olan borcumuzu da ödemek.” dedi.

Türkiye merkezli yenilenebilir enerji ürünleri üretimi yapan ve hızla büyüyen Solimpeks ile bu noktada işbirliği protokolü imzalayan Genç Değirmen, imalat tesisinin çatı bölümünü fotovoltaik güneş panelleri ile kaplayarak fabrika enerji ihtiyacının tamamını üretmeye ve fazla enerjiyi de şebekeye aktarmaya başladı. Bu sayede çevresindeki iş ve yaşam alanlarına da enerji desteğinde bulunan firma, sadece kendine yetebilen un üretim tesisleri projeleri üretmekle kalmıyor, doğaya verilen değeri de yükseltiyor. Selek, ‘’ Saatte 1 MW kadar enerji üretebilen, HIT teknolojili 325 W gücünde 3.456 adet monokristal fotovoltaik panel kullanılarak inşa edilen sistem sayesinde yıllık 1.600.000 KWH enerji üretilmesi bekleniyor. Bu verilerle yaklaşık 600 konutun elektrik ihtiyacı karşılanacak, 1.200 ton karbonun (CO2) atmosfere salınımı engellenecek ve 85.000 ağaç kurtarılmış olacak.’’ dedi.

Güncelleme Tarihi: 26 Şubat 2019, 17:48
YORUM EKLE

Robot Zirvesi

Endüstri 40 Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını