GE'de üst düzey atama

GE Ortadoğu, Kuzey Afrika ve Türkiye Başkanı ve CEO'su Nabil Habayeb, GE Genel Başkan Yardımcısı ve Global Büyüme Organizasyonu (GGO) Başkanı ve CEO'su olarak atandı. 

GE'de üst düzey atama
Endüstrideara

GE Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO'su H. Lawrence Culp, Jr., “Küresel Büyüme Organizasyonumuz, büyüme, lokal yetenek gelişimi ve ülkelerdeki risk yönetimi konularında iş alanlarımızı destekleyerek GE'ye rekabet avantajı sağlıyor. Nabil Habayeb, büyümeyi hızlandırma ve sürdürme, jeopolitik konulardaki deneyimi ve küresel liderler yetiştirme konusunda başarıları kanıtlanmış bir tecrübeye sahiptir. Kendisinin bu görev için mükemmel bir seçim olduğuna inanıyor, Nabil ile birlikte çalışmayı dört gözle bekliyorum” dedi.

Nabil Habayeb, “GE açısından bu kritik zamanda küresel büyüme gündemini geliştirmek için iş alanlarımız ve ilgili bölgelerle birlikte çalışacak olmaktan heyecan duyuyorum. İnsanlarımız ve teknolojilerimiz onlarca yıldır çalıştığımız toplumları ve ülkeleri olumlu şekilde etkiledi. Bu anlamda müşterilerimizin ilerlemelerini desteklemekten dolayı mutluluk duyuyorum” dedi. 

GE’de uzun yıllardır çalışan Habayeb, Avrupa, Orta Doğu ve Afrika'daki iş alanlarında ve bölgelerde lider roller üstlendi. Aynı zamanda, çok sayıda eğitim ve iş alanında çalışan yönetim kurullarında hizmet vermeye devam ediyor. Habayeb, Amerika Birleşik Devletleri'ndeki Syracuse Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde lisans ve yüksek lisans ile mezun olduktan sonra GE’deki kariyerine başlamıştı.
 

Güncelleme Tarihi: 28 Mayıs 2020, 10:25
YORUM EKLE

Robot Zirvesi

Enerji Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını