banner1322
x

GABORAS ÜST YÖNETİMİNDE ÖNEMLİ ATAMA

Gayrimenkul Borsası AŞ (GABORAS) İcra Kurulu Başkanlığı görevine Ahmet Buğa atanırken, Yönetim Kurulu Başkanı ise Mustafa Aykut oldu

GABORAS ÜST YÖNETİMİNDE ÖNEMLİ ATAMA
Endüstrideara

Gerçekleştirilen genel kurul sonrasında GABORAS'ta icra kurulu başkanlığına Ahmet Buğa, yönetim kurulu başkanlığına Mustafa Aykut getirildi. Yönetim kurulu üyeliklerine ise Ali Reis Topçu, Burhan Özdemir, Mahmut Asmalı, Fahrettin Oylum, Osman Çalışkan ve Prof. Dr. Bülent Bayram atandı.

Yönetim kurulu ve lider kadrosu yenilenen GABORAS'ta, Türkiye'nin ve dünyanın gayrimenkul borsası olma vizyonu adına Danışma ve Strateji Kurulu meydana getirildi. MÜSİAD Kurucu Başkanı Erol Yarar'ın başkanlık yapacağı Danışma ve Strateji Kurulu'nda Bekir Yener Yıldırım ve Dr. İlkay Gültaş bulunuyor.

Açıklamada konuyla ilgili görüşlerine başvurulan GABORAS İcra Kurulu Başkanı Ahmet Buğa, Gayrimenkul Borsası AŞ'nin sektörü geliştirmeye ve büyütmeyi sürdüreceğini dile getirerek şöyle devam etti:

"Yeni dönemde kadromuzun yerel ve global bilgi ve tecrübesiyle gayrimenkul alım satım süreçlerinin dijitalleşmesi ve güvenli gayrimenkul ticareti platformunun hızla hayata geçirilmesi faaliyetlerimize hız vereceğiz. Önceliğimiz, GABORAS'ın teknolojisini ve altyapısını tercih eden müşterilerimize hizmetlerimizi sürekli geliştirerek memnuniyetlerini artırmaktır. Bununla birlikte hedefimiz, GABORAS'ı gayrimenkul teknolojilerimizi kullanarak uluslararası gayrimenkul ve sermaye piyasası standartlarına uygun bir pazar yeri haline getirmek ve elektronik piyasa yapılanmasını gerçekleştirmektir."

Selçuk Üniversitesi Elektrik ve Elektronik Mühendisliği mezunu olan Ahmet Buğa, Loughborough Üniversitesi İslami Bankacılık ve Finans alanında ise "menkul kıymetler borsalarında volatilite ve muğlak ticaret" yüksek lisansı yaptı.

İş yaşamında Adese, Seha Yapı gibi şirketlerde farklı görevlerde bulunan Buğa, 2009-2012 senelerinde İttifak Holding İcra Kurulu Üyeliği ve Risk Komitesi Başkanlığı görevlerini icra etti.

Buğa, GABORAS geçmişte SENYAP Yatırım Ortaklığı Genel Müdürü olarak görev yapıyordu. (AA)

YORUM EKLE

Proses Zirvesi

Endüstri 40 Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını