Formula E'nin kurucusu ve CEO'su Alejandro Agag’in iş gündemi…

Agag, Continental’in Extreme E off-road’un yeni nesil elektrikli yarış serisine sponsor olmasıyla ilgili açıklamada bulundu.

Formula E'nin kurucusu ve CEO'su Alejandro Agag’in iş gündemi…
Robot Zirvesi

Continental, Extreme E off – road’a sponsor oldu. Yeni nesil elektrikli yarış serisi olarak nitelendirilen bu off – road, katılımcılarına gelecekte dünyayı bekleyen olası çevre sorunlarına karşı farkındalık yaratma alanında çalışacak. Dünyanın en ücra köşelerinde geçecek olan bu seride küresel ısınma, çevre kirliliği ve iklim değişikliği konularında farkındalık uyandırmak için tüm katılımcılara elektrikli araç kullanımının yararları da anlatılacak.

Çevre kirliliğine karşı duyarlılığa dikkat çekerek gerçekleştirilecek olan bu yarış serisine sponsor olan Continental, yeni nesil ultra yüksek performansa sahip lastiklerin tedariğini sağlayacak. Konuya ilişkin açıklamada bulunan Formula E'nin kurucusu ve CEO'su Alejandro Agag, elektrikli otomobil teknolojisinin gelişiminin ve temiz mobilite çözümlerin, küresel ısınma kaynaklı iklim değişikliğini durdurma konusundaki etkisilerinin kendisini her daim heyecanlandırdığını söyledi. Extreme E yarış serisinin ise dünyada bu konunun daha hızlı şekilde sürdürülebilir hale gelmesinde yardımcı olacağını söyleyen Agag, bu hedeflerini gerçekleştirebilecek bir rüya ekipleri olduğuna tüm kalbiyle inandığını vurguladı. Gil de Ferran’ın motor sporları dünyasında lider bir isim olduğunu sözlerine ekleyen Agag, Extreme E’nin David de Rothschild ile Fisher Stevens gibi alanının en iyisi olarak kabul edilen iki ismin dikkatini çektiğini belirtti. Agag son olarak, kurucu ortak olan Continental Lastikleri ve niobyum tedarikçisi olan CBMM'nin, Extreme E yarış serisine verdiği bu büyük desteğin, sürdürülebilir spor ve eğlence konseptine dahil olan off – road’a karşı güçlü ticari ilginin bir göstergesi olduğunun altını çizdi.

Güncelleme Tarihi: 26 Şubat 2019, 17:46
YORUM EKLE

Robot Zirvesi

Endüstri 40 Zirvesi

Dergiler