FORD OTOSAN’DA ÜST DÜZEY ATAMA

Türk otomotiv sanayisinin lider şirketlerinden olan Ford Otosan’ın Genel Müdürlüğüne, Haydar Yenigün’ün Koç Holding Otomotiv Grup Başkanı olarak atanması ile 1 Nisan 2022 itibariyle Operasyonlardan Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapmakta olan Güven Özyurt getirildi.

FORD OTOSAN’DA ÜST DÜZEY ATAMA
Enerji Zirvesi

Ford Otosan’a 1990 senesinde mühendis olarak giren ve proje liderliği, malzememe planlama gibi birimlerde çeşitli görevleri yerine getirdikten sonra 2010 senesinde Malzeme Planlama ve Lojistik Genel Müdür Yardımcılığına, 2014 senesinde Satın Alma Genel Müdür Yardımcılığına ve en son Temmuz 2019’da ise Operasyonlar Genel Müdür Yardımcılığına getirilmiştir. İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünü bitiren Özyurt, İstanbul Üniversitesi İşletme Yönetimi Programını ve Harvard Business School İleri Yönetim Programını tamamlamıştır. 

Ford Otosan’ın Yeni Projeler Genel Müdür Yardımcısı görevini halen yürütmekte olanCem Temel, 1 Nisan 2022 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere Operasyonlar ve Yeni Projeler Genel Müdür Yardımcılıklarının birleştirilmesi sonucunda yeni oluşturulan Operasyonlar ve Yatırımlar Genel Müdür Yardımcısı olarak görevlendirilmiştir. Temel, 1993 yılında mühendis olarak kalite biriminde Ford Otosan’a katılmış, pres ve takım-kalıp birimlerinde çeşitli yöneticilik rollerini yerine getirdikten sonra 2013ysenesinde Gölcük Fabrika Müdürlüğüne, 2016’da Kocaeli Fabrikaları ve Yeni Projeler Genel Müdür Yardımcılığına ve en son olarak Temmuz 2019’da ise Yeni Projeler Genel Müdür Yardımcılığına getirilniştir. Temel, İstanbul Teknik Üniversitesi Makina Mühendisliği bölümünü bitirmiş olup, İstanbul Üniversitesi’nden İşletme Yüksek Lisans derecesine sahiptir. 
 

YORUM EKLE

Proses Zirvesi

Endüstri 40 Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını