banner1322
x

FARMASİ KUZEY AMERİKA'YA TÜRK CEO

Farmasi’nin Satış, Pazarlama ve İş Geliştirme Direktörü olan Sinan Tuna, markanın Kuzey Amerika CEO’luğuna görevine atandı.

FARMASİ KUZEY AMERİKA'YA TÜRK CEO
Endüstrideara

Sinan Tuna Farmasi’nin Kuzey Amerika (ABD, Meksika, Kanada ve Porto Riko) ofisinden sorumlu kişi olacak. Sinan Tuna, bugüne değin  Farmasi’de satış, pazarlama, iş geliştirme ve operasyon alanlarında edindiği mesleki deneyim ve uzmanlığı Amerika pazarında gerçekleştirecek.

Tuna yeni görevinde, Farmasi’nin dünyanın 1 numaralı doğrudan satış ve güzellik markası olma stratejine uygun olarak, doğrudan satış kanalı ve iş fırsatlarını Amerika’da tanıtmak, operasyon sürecini verimli yürütmek, üyelerin ve markanın çıkarlarını korumak için liderlik edecek.

Farmasi Yönetim Kurulu Üyeliği’bden sonra gelen bu atamadan ötürü mutluluk duyduğunu belirten Sinan Tuna, “Dünya’nın farklı ülkelerinde çok ciddi işlere imza atıyor markamızı hızla büyütüyor ve güçlendiriyoruz. Faaliyet gösterdiğimiz ülkeler arasında, en hızlı büyümeyi Kuzey Amerika’da gerçekleştirdik. Farmasi’nin inovatif, yenilikçi, kuvvetli üretimi ve hızlı karar alma becerisiyle Amerika’da çok sevildik ve en hızlı büyüyen doğrudan satış markası olduk. Şu anda Amerika’daki lokal olmayan en büyük doğrudan satış şirketiyiz. Farmasi’nin Türkiye’deki lider marka başarısını, Amerika’da da en kısa sürede yakalayacağımıza eminim. 2020 yılında yaklaşık 200 milyon dolar ciroya sahip bir Farmasi varken, hedefimiz 2021 yılında Kuzey Amerika’da 500 milyon dolar ciroya ulaşmak. Bununla birlikte, Farmasi’nin global olarak güçlenmesine katkı sağlayacak bu önemli pozisyonda görev alarak ülkemi temsil edecek olmaktan dolayı gurur duyuyorum” şeklinde konuştu.

Sinan Tuna, Farmasi kozmetiğin kurucusu Türkiye Cumhuriyeti'nin ilk doktorlarından olan Dr. Cevdet Tuna torunu ve Tuna Ailesi’nin üçüncü kuşak temsilcisidir. 18 Kasım 1996'da İstanbul'da dünyaya geeln Sinan Tuna, Koç Lisesi'ni bitiesikten sonra eğitim hayatına Londra'da devam etmiştir, Regent's Üniversitesi'ni bitirmesinin ardından, Farmasi’de satış, pazarlama ve iş geliştirme departmanlarında görev almıştır. 2017 yıılnda Londra’da Bilgi Hizmetleri Şirketi Gartner’da yaklaşık 1 sene Satış Yöneticisi pozisyonunda görev almıştır. 2018 senesinde Farmasi'de İş Geliştirme Direktörü görevini üstlenmiş ve son iki yıldır da Doğu Avrupa Başkan Yardımcılığı görevini sürdürmektedir. 2019 senesinden beri yönetim kurulu üyeliği yapmaktadır. Aralık 2019’da Fortune 40 yaş altı 40 listesine en genç isim olarak girmiştir.

YORUM EKLE

Proses Zirvesi

Enerji Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını