banner1013
x

EVSİD BAŞKANI TALHA ÖZGER OLDU

Ev ve Mutfak Eşyaları Sanayicileri ve İhracatçıları Derneği’nin (EVSİD) yeni başkanı Talha Özger olarak belirlendi.

EVSİD BAŞKANI TALHA ÖZGER OLDU
EndüstrideAra4

EVSİD tarafından yapılan açıklamaya göre, derneğin 3. Olağan Seçimli Genel Kurulu'na tek aday olarak giren Özger, oyların tamamını alarak EVSİD'in yeni başkan seçildi.

Genel kurulda bir konuşma yapan Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı İsmail Gülle, senelik 2,5 milyar doları aşkın ihracat gerçekleştiren sektörün martta dış satışının yüzde 47 artarak 316 milyon doların üzerine çıktığını dile getirdi.

Başkan Gülle, sektörün kilogram başı ihracat değerinin 3,3 dolar olduğunu ve bu sayede hedefe ulaşılmasında önemli katkı sağladığını belirtek, derneğin kurucu başkanı Burak Önder başta olmak üzere emeği geçen herkesi gerçekleştirilen çalışmalardan ötürü tebrik etti.

Genel kurulda başkan seçilen Talha Özger ise 6 senedir gereçekleştirdikleri organizasyonların nitelikli ve sonuç odaklı olması için gerçekleştirdikleri çalışmaları devam ettireceklerini belirtti.
Genel kurula, Hırdavat Sanayici ve İş Adamları Derneği (HISİAD) Başkanı Çetin Tecdelioğlu ile İstanbul Demir ve Demir Dışı Metaller İhracatçıları Birliği (İDDMİB) Başkanı Tahsin Öztiryaki de katıldı. (AA)

YORUM EKLE

Enerji Zirvesi

Endüstri 40 Zirvesi

Dergiler