Eraslan YKB Süleyman Eraslan’ın iş gündemi…

Üretimin yüzde 20’sini oluşturan ihracat rakamını yüzde 50’ye taşımayı hedeflediklerini kaydeden Eraslan Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Eraslan, yakın zamanda yüksek verimli güneş kolektör üretmeyi planladıklarını açıkladı.

Eraslan YKB Süleyman Eraslan’ın iş gündemi…
Enerji Zirvesi

Eraslan Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Eraslan; hedeflerinin üretiminin yüzde 20’sini oluşturan ihracat rakamını yüzde 50’ye taşımak olduğunu belirterek, yüksek güneş kolektör üretimi üzerinde çalıştıklarını ve yakın zamanda üretmeyi planladıklarını ifade etti.

Güneş enerjisi sıcak su sistemleri, boyler ve doğalgaz çelik baca sistemleri üreticisi olan aynı zamanda yıllık 80 bin takım güneş enerji sistemleri ve 500 bin metre baca üretim yapan firma yakın zamanda 15 bin metrekare kapalı alana sahip yeni bir üretim tesisi kurmayı planlıyor. Başkan Eraslan, "Lazer kaynaklı güneş kolektörleri ve kaynaksız depo üretimi uzun süren Ar-Ge çalışmalarımız sonucunda ortaya çıktı ve sektöre kazandırıldı. Bugüne kadar çok güzel işler yaptık. Firmamızın bugünkü başarısının temelinde yatan Ar-Ge ve proje odaklı yaklaşımıdır. İhracatımız, şu an üretimimizin yüzde 20'sini oluşturuyor. Hedefimiz bu oranı yüzde 50'nin üzerine çıkartmak‘’ dedi.

Güncelleme Tarihi: 09 Ağustos 2018, 11:31
YORUM EKLE

Robot Zirvesi

Endüstri 40 Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını