banner1339
x

ENSİA YK Sayman Üyesi Murat Güler’in iş gündemi…

ENSİA Sürekli Eğitim Merkezi (ENSİASEM) teknik eğitimlere başlıyor. ENSİA Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Murat Güler; eğitimin alanında en yetkin uzmanlar tarafından verileceğini belirterek, "ISO 50001:2011 sistemi yenilenebilir enerji sektöründe çalışan ya da çalışmayı düşünen kişiler için çok önemli bir farklılık yaratacak" dedi.

ENSİA YK Sayman Üyesi Murat Güler’in iş gündemi…
Endüstri 40 Zirvesi

Eğitime katılacakların ISO 50001 standardı hakkında temel bilgi sahibi olması gerekiyor. Yüzde 100 devam zorunluluğu olan eğitimimiz sonrasında yapılacak sınavda başarılı olanlar katılımcılarımıza sertifika vereceğiz. Bu sertifikaya sahip olanlar şirketlere Enerji Yönetimi Sistemi danışmanlığı yapabilecek.
Yenilenebilir enerji ve enerji verimliliği alanında Türkiye’yi ekipman, teknoloji ve proje üreten uluslararası bir merkeze dönüştürmek vizyonu ile faaliyetlerini sürdüren Enerji Sanayicileri ve İşadamları Derneği, Sürekli Eğitim Merkezi ile (ENSİASEM) sektörün teknik eğitim ihtiyacının karşılanması için harekete geçti.  İlk aşamada ISO 50001:2011 Enerji Yönetim Sistemi Baş Denetçi Eğitimi düzenleyen dernek, sektörün eğitim ihtiyaçlarını karşılamaya devam edecek. 

ENSİA Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Murat Güler, eğitimin alanında en yetkin uzmanlar tarafından verileceğini belirterek, ISO 50001:2011 sisteminin yenilenebilir enerji sektöründe çalışan ya da çalışmayı düşünen kişiler için çok önemli bir farklılık yaratacağını söyledi. 

Eğitimin “Türkiye’de Sanayide Enerji Verimliliğinin Arttırılması Projesi”nde UNIDO Danışmanı olarak görev alan Fuad Almean ve Onur Günduru tarafından verileceğini kaydeden Güler, şu bilgileri verdi: 

“Eğitime katılacakların ISO 50001 standardı hakkında temel bilgi sahibi olması gerekiyor. Yüzde 100 devam zorunluluğu olan eğitimimiz sonrasında yapılacak sınavda başarılı olanlar katılımcılarımıza sertifika vereceğiz. Bu sertifikaya sahip olanlar şirketlere Enerji Yönetimi Sistemi danışmanlığı yapabilecek. Enerji sektöründe, yetişimiş insan gücüne duyulan ihtiyaç da her geçen gün artıyor. ENSİASEM olarak hem eğitim ihtiyaçlarının karşılanmasına katkıda bulunmak hem de teknik eğitimde bir buluşma noktası olmak istiyoruz. 
 

Güncelleme Tarihi: 09 Ağustos 2018, 11:25
YORUM EKLE

Proses Zirvesi

Enerji Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını