banner1013
x

EMSE Kurucu ve YKB Muslu Oğuz’un yerli teknoloji gündemi…

İstanbul Havalimanı’nda yolcularını ilk olarak EMSE karşılayacak.

EMSE Kurucu ve YKB Muslu Oğuz’un yerli teknoloji gündemi…
EndüstrideAra - Haber Detay

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda açılan İstanbul Havalimanı’nın kiosk cihazları Emse’ye emanet edildi. Özellikle havalimanlarında iş kalitesini 38 yıldır ürettiği teknoloji ile kanıtlayan Emse, İstanbul’un yeni havalimanına 102 adet Self Check-in Kiosk ve 35 adet Self Bag Drop Kiosk’lar yerleştirdi.

Emse’nin Kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Muslu Oğuz, “İstanbul Havalimanı’nın inşasının olduğu kadar içindeki teknolojinin de yerli olması güven ve gurur veriyor” dedi.

Türkiye’de sıra çağrı sistemleri konusunda Pazar lideri olan EMSE, İstanbul Havalimanı’nda da himetlerini sürdürecek.

Kioks (LCD ekranlı bilgi sunum panelleri), elektronik mesaj panoları, hemşire çağrı sistemleri ve dijital bilgilendirme ekranları üreten, kısa süre önce yeni cihazı 'Fast Bag'i tanıtan Emse, elektronik mesaj panoları, hemşire çağrı sistemleri ve dijital bilgilendirme ekranları üretiyor. Tüm bunların yanında EMSE, İstanbul Havalimanı’nın yolcu otomasyon cihazlarını da yerli üretim ile geliştirdi.

“Güvenli ve yerli teknoloji gurur kaynağımız”

Emse’nin Kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Muslu Oğuz, tamamıyla yerli üretim olarak İstanbul Havalimanı için 35 adet Self Bag Drop Kiosk ve 102 adet Self Check-in Kiosk cihazlarını kullanıma hazır hale getirdikleri belirtti. Oğuz, “Bu denli geniş çaplı bir projede yer alacak olmamızı, Türk Hava Yolları ihalelerinde kendimizi kanıtlamamıza ve referanslarımızın iyi olmasına bağlıyorum.” dedi. Oğuz sözlerine “Avrupalı rakiplerimizle sıkı bir rekabet sonucu ihaleyi aldık. 40 kişilik personel ekibimizle dış giydirme, iç donanım ve tüm yazılımlarıyla projeyi 55 gün gibi çok kısa sürede tamamladık ve kurduk. Şimdiye kadar gerçekleştirdiğimiz projelerde olduğu gibi İstanbul Havalimanı’nda da işlemlerin hızlı bir şekilde gerçekleşecek olmalarından mutluluk duyuyorum. Bu projenin inşası kadar içerisinde kullanılan teknolojinin de yerli olması güven ve gurur vericidir.” şeklinde devam etti.

Emsa Hakkında:

1980 yılında kurulan Emse, sıra çağrı sistemleri (sıramatik), LCD ekranlı bilgi sunum panelleri (kiosk), elektronik mesaj panoları, hemşire çağrı sistemleri ve dijital bilgilendirme ekranları üreten bir mühendislik firmasıdır.

Havayolu otomasyonunda ciddi ürünler üreten Emse, Türk Hava Yolları (THY) ile yerli havacılık ürünleri geliştirirken sıramatikte ise Türkiye’de pazar lideri konumdadır.
Kurumsal çözümler sunan ve sürekli yeni ürünler geliştiren Emse’nin hizmet verdiği kurumlar arasında THY’nin yanı sıra, Ziraat Bankası, Halkbank, Şekerbank, Vakıfbank, Anadolubank, Türk Telekom, Türkiye’nin en büyük bankaları bulunmaktadır.

Üretim merkezi Ankara olan Emse, başta Birleşik Arap Emirlikleri (BAE), Almanya, Katar, Fas, Tunus, Ürdün, Kuveyt, Bahreyn, Kazakistan, Gürcistan ve Sudan olmak üzere 32 farklı ülkeye ihracat yapmaktadır.

Güncelleme Tarihi: 14 Ocak 2019, 16:30
YORUM EKLE

Radyo

Proses Zirvesi

Dergiler