DASSAULT SYSTÈMES’DA GÖREV DEĞİŞİKLİKLERİ

Dassault Systèmes şirketin geleceğini, liderlikte süreklilik ve nesiller arası yetenekleri birleştirmek amacıyla kurguluyor. Bu bağlamda Pascal Daloz’un, 2020' senesinden bu yana yürüttüğü Operasyonlardan Sorumlu Başkanlık (Chief Operating Officer) görevine odaklanacağı açıklandı. Rouven Bergmann ise Mali İşlerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak atandı

DASSAULT SYSTÈMES’DA GÖREV DEĞİŞİKLİKLERİ
Enerji Zirvesi

Dassault Systèmes şirketin yönetim ve operasyonel performansını uzun vadeli stratejisiyle tam olarak uyumlu hale getirmek için mevcut yönetim yapısında önemli değişiklikler gerçekleştirdi.

Yeni yapılanma kapsamında Pascal Daloz, Operasyonlardan Sorumlu Başkanlık (Chief Operating Officer - COO) görevine tamamen odaklanarak şirketin yaşam bilimleri ve sağlık, üretim endüstrileri, altyapı ve şehirler sektörlerinde inovasyonu destekleyen Operasyon İcra Komitesi’ne liderlik edecek. Daloz, aynı zamanda 3DEXPERIENCE platformu, markalar, endüstriler, insan kaynakları ve yönetim dahil olmak üzere şirketin dünya çapındaki tüm stratejik operasyonlarını idare edecek.

Rouven Bergmann ise Başkan Yardımcısı ve Finans Direktörü olarak Pascal Daloz'a bağlı kalacak. Yazılım ve bulutla ilgili finansal konularda oldukça tecrübeli olan Bergmann,  MEDIDATA'nın satın alınmasından sonra Dassault Systèmes’e entegrasyonunda önemli bir rol üstlenmişti. Daha önce Dassault Systèmes Yaşam Bilimleri Operasyonundan Sorumlu Başkan olarak görev yapıyordu ve MEDIDATA'nın operasyonlarını yönetiyordu. NASDAQ borsasında işlem gören gören New York merkezli Medidata Solutions'a 2015 senesinde CFO (Chief Financial Officer) olarak katılmıştı. Göreve geldiği 2015 senesinde 300 milyon dolar değerinde olan Mediata Solutions’un satın alındığı sene değeri, 700 milyon doların üzerine ulaşmıştı. Bergmann, Medidata'ya katılmadan önce SAP Kuzey Amerika'nın CFO'suydu. Almanya'daki Kaiserslautern Teknik Üniversitesi'nden makine mühendisliği ve işletme alanında yüksek lisans derecesine sahip olan Bergmann, Münih Üniversitesi’nin ekonomi ve finans alanlarında da doktora derecesine sahip.
Dassault Systèmes Başkan Yardımcısı ve CEO'su olan Bernard Charlès şirketin yürütme kurulundaki atamalarla ilgili olarak şöyle görüş bildirdi: “Şirketimiz adına gururluyum; çünkü amacımızı, değerlerimizi ve hedeflerimizi gerçekleştirmek için coşkumuzu paylaşan güçlü liderler ve benzersiz yetenekler ile yolumuza devam ediyoruz. Pascal Daloz, şirketin büyümesini hızlandırmak ve müşterilere daha yüksek değerler sunmak için benzersiz bir kapasiteye sahip. Operasyonlardan Sorumlu Başkan olarak yeni görevinde, şirketimizin değerini yükseltecek, yeni nesil liderliği ve stratejik hedeflerimizi destekleyecek. Daloz, Dassault Systèmes'in 3DEXPERIENCE platformuyla endüstrileri, pazarları ve müşteri deneyimlerini dönüştürme vizyonunu uygulamada, şirketin bütünsel ve büyüme odaklı stratejisini, performansını  başarıyla yerine getirmede bana yardımcı olacak doğru kişi.” 

Charlès, Rouven Bergmann’ın ise finansal operasyonlarda sürekliliği sağlayacağını, abonelikleri ölçeklendireceğini ve 3DEXPERIENCE platformunu şirketin yönetim sistemi haline getireceğini belirterek sözlerini şöyle bitirdi: “Bergmann, şirketin mali işlerini yönetirken finans ve stratejik becerilerini birleştirerek temel iş faktörlerimize titiz bir anlayış getirecek. Bu nedenle kendisinin yürütme kurulumuzda olmasından mutluluk duyuyoruz.


 

Güncelleme Tarihi: 08 Şubat 2022, 15:19
YORUM EKLE

Proses Zirvesi

Endüstri 40 Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını