banner1322
x

DALGAKIRAN GRUBU’NUN İCRA KURULU BAŞKANI VE YKÜ STEVEN YOUNG OLDU

Bosch Grubu bünyesinde 25 senelik kariyerinden sonra, iş hayatını farklı açılımlarla sürdürme kararı alan, iş dünyasının öncü isimlerinden Steven Young, Dalgakıran Grubu’nun İcra Kurulu Başkanı ve Yönetim Kurulu Üyesi oldu.

DALGAKIRAN GRUBU’NUN İCRA KURULU BAŞKANI VE YKÜ STEVEN YOUNG OLDU
Endüstrideara

Yarım yüzyıldan fazla bir süredir faaliyete geçirdiği yatırım ve atılımlarıyla ülke ekonomisine katkı sunan, Türkiye’nin en büyük endüstriyel kompresör üreticisi ve ihracatçısı Dalgakıran Grubu’nda üst düzey bir atama yaşandı. Faaliyetlerine 1965 senesinder İstanbul Karaköy’de 25 metrekarelik alana sahip atölyesinde başlayan, bugün ise dünyada, basınçlı hava sektöründe lider firmaları arasında yer almak için, üretimini Dilovası’ndaki 50 bin metrekarelik alan üzerine kurulu Türkiye ve Avrupa’nın tek çatı altındaki en büyük entegre kompresör üretim tesisinde sürdüren Dalgakıran Grubu’nun yeni İcra Kurulu Başkanı ve Yönetim Kurulu Üyesi iş dünyasının öncü isimlerinden Steven Young oldu. Son olarak Bosch Grubu Türkiye ve Ortadoğu Başkanlığı görevini yürüten Steven Young, Bosch Grubu bünyesindeki 25 yıllık kariyerinin ardından, çalışma hayatına farklı ve yeni açılımlarla devam etme kararı almıştı. Young, Dalgakıran’daki yeni görevine Ağustos ayı itibariyle başladı.

ALANINDA YARIM ASIRLIK TECRÜBE

Konuyla ilgili olarak bir açıklama yapan Dalgakıran Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Dalgakıran, “Yüzde yüz yerli sermaye ile kurulan şirketimiz bugün Ar-Ge çalışmalarına büyük bir titizlikle devam eden hem Türkiye’nin hem de Avrupa’nın tek çatı altındaki en büyük entegre kompresör üretim tesisine sahip. Kompresör ve basınçlı hava teknolojilerinde Türkiye’nin ilk ve tek Ar-Ge merkezi olmak için çalışmalarımıza aralıksız devam ediyoruz. 55 yılı aşkın süredir kompresör sektöründe yer alan şirketimiz, ürün gamına ve güçlü referansları arasına her geçen gün bir yenisini daha ekleyerek büyümeye devam ediyor” şeklinde konuştu. 

“Geliştirdiğimiz yenilikçi çözümlerle dünya genelinde sektörün en iyi beş ismi arasında yer almayı hedefliyoruz” diyen Adnan Dalgakıran, “Ülkemizin en değerli profesyonellerinden Steven Young’ın devraldığı bayrağı Dalgakıran’da daha da yukarılara taşıyacağına yönelik inancımız tam. Young’ın iş hayatındaki engin tecrübesi ve birikimiyle; 850’dan fazla çalışanıyla 130’dan fazla ülkeye ihracat yapan Dalgakıran Grubu’nun hem yurt içi hem yurt dışı pazarlardaki ticari ve marka gelişimine büyük katkılar sunacak” şeklinde konuştu.

Dalgakıran Grubu’nun İcra Kurulu Başkanı ve Yönetim Kurulu Üyesi Steven Young ise “Kariyerimde yeni bir döneme adım atmaktan ötürü çok heyecanlı ve mutluyum. Dalgakıran ülkemizin alanında en önemli şirketi, global arenada mücadele eden önemli bir ismi. Bu büyük değeri global bir markaya dönüştürme, önümüzdeki 10 yılda endüstriyel bir teknoloji şirketi olarak konumlanması vizyonuyla, küresel bir iz bırakmak hedefiyle yeni bir yola çıkıyorum. Türkiye’den bir dünya yıldızı çıkarmak için büyük Dalgakıran ailesiyle bundan sonra el ele, gönül gönüle mutlak başarı için çalışacağım” dedi.  

İş yaşamına 1988 senesinde Avustralya Mannesmann’da özel proje mühendisi olarak adım atan Young, 1994 senesine kadar aynı şirkette, Mannesmann Rexroth’un Almanya’daki merkezi de dahil, çeşitli pozisyonlarda görevler edindi. Young, 1995 senesinde henüz 30 yaşındayken Mannesmann Rexroth Türkiye Genel Müdürlüğü görevine getirildi.

Young, 2001 senesinde Bosch ve Rexroth birleşmesinin ardından Bosch Rexroth Sanayi Otomasyon A.Ş. Genel Müdürü olarak yeni yapılanmada görevini sürdürdü. 2011-2014 seneleri arasında da Bosch Grubu Türkiye Temsilciliği ve Bosch Sanayi ve Ticaret A.Ş. Genel Müdürlüğü görevini icra eden Young, 2015 yılında ise Bosch Grubu Türkiye ve Ortadoğu Başkanı olarak görevlendirildi. Tüm bunlarla beraber 2015 yıılnda G20/B20 2015 Türkiye İstihdam Görev Ekibi Eşbaşkanlığı’nı da üstlenen Young, 2015 senesinden itibaren DEİK Türkiye-Almanya İş Konseyi Başkanlığı görevini sürdürüyor. 2013-2016 yılları arasında Türk Alman Sanayi ve Ticaret Odası Başkan Yardımcısı görevini icrea eden Young, aynı zamanda Uluslararası Yatırımcılar Derneği Yönetim Kurulu Başkan Vekili, TÜSİAD/TCCI (Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği) Kurucular Kurulu Üyesi, Özel Alman Lisesi İdare Derneği Yönetim Kurulu Üyesi’dir. Evli ve 2 evalt sahibi olan Steven Young, Türkçe, İngilizce ve Almanca dillerini bilmektedir.
 

YORUM EKLE

Proses Zirvesi

Endüstri 40 Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını