Daikin Türkiye CEO’su Hasan Önder’in iş gündemi; 2020'ye...

Soğutmada olduğu gibi ısıtmada da dünyanın 1 numarası olmaya odaklandıklarını söyleyen Hasan Önder, "2020 yılına kadar yüzde 65 büyürken yatırımlarına da devam edeceklerini vurguladı.

Daikin Türkiye CEO’su Hasan Önder’in iş gündemi; 2020'ye...
Enerji Zirvesi

 Daikin Türkiye Ceo’su Önder, hedeflerinde ilerleme kaydettiklerini, ilk 5 yılın ardından ikinci 5 yıla çok daha iddialı başladıklarını belirtti.                                                                                           

Daikin’in kurulduğundan bu yana iklimlendirme sektöründe uzmanlaştığını 20 milyar doları bulan cirosu ve 60 bin çalışanı ile sektöre liderlik ettiğini ifade eden Önder, ’’Daikin Türkiye olarak biz de bu yapıya kısa sürede entegre olduk ve ilk dönemimizde ciromuzu 202 milyon liradan 1 milyar liraya, çalışan sayımızı 424 kişiden 1.075 kişiye, ihracatımızı 10 milyon dolar seviyesinden 100 milyon dolara çıkararak rekor bir büyümeye imza attık. Daikin’in ısıtmadaki Ar-Ge üssü Türkiye olacak. Bu hamlemizle sektörümüze yepyeni bir ivme kazandırmayı ve yeni yatırımlar çekmeyi planlıyoruz.”dedi.                                                                                           Nisan 2018’de Türkiye’de yeni bir dönemin başlayacağını, konvansiyonel kombi satışının sona ererek yoğuşmalı kombi satışının zorunlu olacağını belirten Ertür, “Daikin Türkiye olarak yine yasal zorunlulukları beklemeden sektörümüze öncülük ettik, hali hazırda yüzde 64’ü yoğuşmasız cihazlardan oluşan kombi pazarında dinozor kombileri tarihe gömecek bir cihaz geliştirdik” dedi.

Güncelleme Tarihi: 08 Ağustos 2018, 13:43
YORUM EKLE

Proses Zirvesi

Endüstri 40 Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını