banner1013
x

Coşkunöz Holding’in yeni CEO’su A.Erdem Acay

Türkiye’de otomotiv yan sanayinin öncülerinden olan Coşkunöz Holding’in yeni CEO’su, 23 yıllık tecrübesiyle A.Erdem ACAY oldu.

Coşkunöz Holding’in yeni CEO’su A.Erdem Acay
EndüstrideAra - Haber Detay

Türk otomotiv yan sanayi sektörünün öncülerinden Coşkunöz Holding’te üst düzey atama gerçekleşti. 23 senedir Coşkunöz Grubu’nda görev yapan ve sektörü yakından tanıyan başarılı isim A.Erdem ACAY, Coşkunöz Holding CEO’su olarak atandı. ACAY, otomotiv yan sanayinin dışında savunma ve havacılık, çevre teknolojileri, bilişim gibi birçok farklı konuda çalışmalar yapan grupta farklı pozisyonlarda uzun süreler görev aldı.

İstanbul Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği mezunu  ACAY, uzun senelerdir Coşkunöz  bünyesinde farklı alanlarda görev yapıyor. Üniversiteden mezun olduğu 1994’te çalışma hayatına Coşkunöz Metal Form’da başlayan ACAY, 23 yıl içerisinde Proje Lideri, Fabrika Müdür Yardımcısı, Teknik Müdür, Kalıp Grup Müdürü, Genel Müdür Yardımcısı gibi birçok departmanlardaki görevlerini başarıyla yürüttü. 2002-2014 yıllarında Coşkunöz MA’nın ve 2013-2018 yıllarında Coşkunöz Alabuga’nın Kurucu Genel Müdürü olarak atanan A.Erdem ACAY, 2018 itibariyle de kariyerine Coşkunöz Holding’in CEO’su olarak devam ediyor.

Coşkunöz Holding Hakkında:


Otomotiv yan sanayi alanında 1950 yılında kurulan Coşkunöz Holding, aynı zamanda savunma, havacılık, enerji, çevre teknolojileri ve bilişim alanlarında yurt içinde ve yurt dışında da yatırımlar yapıyor. 60 yılı aşkın sanayi tecrübesini faaliyet gösterdiği alanlarda tüm paydaşları için değere dönüştüren Coşkunöz Holding; İtalyan Magnetto ve Rus MMK şirketleri ile de iş ortağıdır.
 

Güncelleme Tarihi: 05 Aralık 2018, 09:21
YORUM EKLE

Enerji Zirvesi

Proses Zirvesi

Dergiler