banner1013
x

COŞKUNÖZ HOLDİNG’DE ÖNEMLİ ATAMA

71 senelik mazisiyle Türkiye’nin köklü sanayi kuruluşlarından birisi olan Coşkunöz Holding’de Mali İşler Direktörlüğü görevine Nevzat Şahin atandı.

COŞKUNÖZ HOLDİNG’DE ÖNEMLİ ATAMA
EndüstrideAra - Haber Detay

Otomotiv yan sanayi üreticisi olarak köklü mazisinin dışında savunma-havacılık, bilişim, çevre ve enerji gibi çeşitli sektörlerdeki şirketleriyle Türkiye ekonomisine önemli katkı sunan Coşkunöz Holding’de Mali İşler Direktörlüğünü 2021 Şubat ayı itibarıyla Nevzat Şahin devam etitriyor. Bilkent Üniversitesi İşletme Bölümünü bitiren Şahin, iş yaşamına Deloitte Türkiye’de adım attı. Kariyerinde hızla yükselen Şahin, P&G, Polat Holding, Nortel Networks Netaş gibi şirketlerde finans alanında üst düzey yönetici olarak önemli görevlerde yer aldı. 

2005-2009 seneleri arasında Rexam Beverage Can’de Finans ve Tedarik Zinciri Direktörlüğü’nün dışında Yönetim Kurulu Üyesi olarak da görev üstlenen Şahin, 2009-2011 seneleri arasında da Yıldız Holding'e ait Bizim Toptan Cash&Carry ve iştiraklerinin CFO’luğunu yerinegetirdi. Şahin ardından, Türk Telekom Orta & Doğu Avrupa ve Türkiye Fiber Ağ Operasyonları’nda CFO olarak görev yaparken, Avusturya Ülke Genel Direktörlüğü görevini de üstlendi.  2014-2018 seneleri arasında ise Avrupa merkezli girişim sermayesi yatırım fonlarında Orta ve Doğu Avrupa Bölgesi Yönetici Direktörü olarak çalışırken Türkiye’de bulunduğu dönemlerde de  danışman olarak hizmet verdi.

Nevzat Şahin, Coşkunöz Holding Mali İşler Direktörü olarak atanmadan önce 2018 senesinden beri, Saint-Gobain Weber’de hem CFO hem de grubun Türkiye Şirketleri Hazine Birimi Ülke Direktörü olarak çalışmaktaydı.
 

YORUM EKLE

Robot Zirvesi

Endüstri 40 Zirvesi

Dergiler