COŞKUNÖZ HOLDİNG’DE ÖNEMLİ ATAMA

Coşkunöz Holding’in savunma ve havacılık sanayii sektöründe faaliyet bulunan şirketleri Coşkunöz Savunma Havacılık (CSH) ile UAVERA’da Genel Müdürlük görevine Ünver Şahin atandı.

COŞKUNÖZ HOLDİNG’DE ÖNEMLİ ATAMA
Endüstrideara

Coşkunöz Holding’in savunma ve havacılık sektöründe faaliyette bulunan ve 2021 Mayıs ayında yönetimi tek çatı altında birleştirilen Coşkunöz Savunma Havacılık (CSH) ile UAVERA şirketlerinde Genel Müdürlük görevini 1 Eylül 2021 itibariyle Ünver Şahin yürütecek. 

Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Elektrik ve Elektronik Mühendisliğini bitiren ve Boston Hult International Business School’da MBA programını tamamlayan Ünver Şahin, iş yaşamına 1997 senesinde Toyota’da mühendis olarak adım attı. Daha sonra sırasıyla Nokia, Enerjisa ve General Electric’te önemli yöneticilik pozisyonlarında görev alan Şahin, daha sonra Türkerler Grup Genel Müdürlüğü görevini icra etti. Ünver Şahin, Coşkunöz Holding bünyesine katılmadan önce, Aktif Elektroteknik’te Genel Müdür olarak çalışıyordu. 

Şahin, Coşkunöz Holding’de hem CSH hem de UAVERA’nın genel müdürlüğünü devam ettirecek. 15 senedir savunma ve havacılık sanayine yönelik üretim gerçekleştiren CSH, sabit ve döner kanatlı platformlar için gövde montajı, yapısal parça üretimi, kabin içi bitmiş ürün üretimi ve montajı konularında faaliyet gösterirken, uydular için yapısal parça üretimi de yapıyor. CSH, Kore’nin genel maksat helikopterlerinin orta gövdelerinin üretimini de gerçekleştiriyor. 2021 senesinde satın alma yoluyla Coşkunöz Holding bünyesine katılan UAVERA ise yerli ve milli İHA hedefiyle yola çıkarak özellikle Çağatay İHA ve Cengaver Hedef İHA ile insansız hava araçları pazarında adından bahsettiriyor.

Coşkunöz Holding CEO’su olan Erdem Acay, yeni atamayla ilgili olarak “Coşkunöz Holding olarak kuruluşumuzdan bugüne yerli üretim ve Ar-Ge’ye büyük önem verdik ve vermeye devam ediyoruz. Bu kapsamda kritik öneme sahip savunma ve havacılık sektöründe faaliyet gösteren şirketlerimiz CSH ve UAVERA’nın hem ülkemize hem de holdingimize değer katmasını hedefleyerek çalışmalarımızı sürdürüyor, yerli mühendislerimizce geliştirilen yeni projelere imza atmanın haklı gururunu yaşıyoruz. Ünver Şahin’in aramıza katılmasıyla bu kabiliyetlerimizi daha da artıracağımıza inanıyorum” dedi.
 

YORUM EKLE

Robot Zirvesi

Enerji Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını