banner1322
x

BSH Grubu’na yeni CEO

Avrupa’nın ileri gelen beyaz eşya üreticilerinden olan BSH Grubu’nun CEO’luğuna, hilips’in sağlık teknolojileri firması Connected Care'in üst düzey yöneticisi (Chief Business Leader) ve Yürütme Kurulu üyeliği görevini icra eden Dr. Carla Kriwet getirildi.

BSH Grubu’na  yeni CEO
Robot Zirvesi

Alman beyaz eşya devi BSH Grubu bünyesinde CEO’luk görevine Dr. Carla Kriwet getirildi. Kriwet yeni pozisyonunda, 60 bini aşkın çalışanı olan BSH’ın küresel ticaretinden sorumlu kişi olacak. Halen, Royal Philips’in sağlık teknolojileri şirketi Connected Care bünyesinde üst düzey yönetici (Chief Business Leader) olarak çalışan Kriwet’in, teknolojik olarak çok yönlü ürün ve hizmetler barındıran faaliyetler konusunda deneyimi uzun bir geçmişe uzanıyor.

BSH Denetleme Kurulu Başkanı olan Prof. Stefan Asenkerschbaumer konuyla ilgili olarak, "Carla Kriwet tecrübeli bir yönetici olmasının yanında dijital teknolojiler ve yenilikçi ürünler konusunda büyük bir uzmanlığa sahip, olağanüstü bir lider. Kendisini BSH Yönetim Kurulu bünyesinde CEO olarak göreve getirmekten oldukça mutluyuz." şeklinde konuştu.

Royal Philips'te Yürütme Kurulu üyesi olan ve geçmiş senelerde çeşitli yönetici pozisyonlarında görev istlenen Kriwet, 2017 yılından beri Connected Care grubundan ve aynı zamanda dijital inovasyonlardan sorumlu. Evli ve üç çocuk sahibi olan Kriwet aynı zamanda “Save the Children” Vakfı’nın Almanya Denetim Kurulu üyesi ve öğrencilik döneminde Afrika'da gönüllü yardım görevlisi olarak görev aldı.

Dr. Kriwet yeni görevi ile ilgili olarak, "Kendimi kişisel olarak, dünyanın her yerindeki insanların yaşam kalitesini artırmaya adadım. Modern beyaz eşyalar, dijital teknolojilerle birleştiğinde, yaşam kalitesine çok büyük katkıda bulunabilir. Kendi geleneklerine sahip bu inovatif şirketin, gelecekteki başarılarını şekillendirmeyi dört gözle bekliyorum."  dedi.

Robert Bosch Yönetim Kurulu'nda tüketim ürünleri bölümünden sorumluluğuna ek olarak, Temmuz 2019'den beri BSH Grubu CEO’su olarak çalışan Uwe Raschke ise, "Carla Kriwet BSH'nin eskiden beri süregelen başarı hikayesini sürdürmek için gerekli tüm vasıflara sahip." diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 29 Ocak 2020, 12:04
YORUM EKLE

Robot Zirvesi

Endüstri 40 Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını