banner1322
x

Brisa CEO'su Cevdet Alemdar’ın iş gündemi…

Son 3 yılda Ar-Ge alanında 50 milyon lira yatırım gerçekleştirdik

Brisa CEO'su Cevdet Alemdar’ın iş gündemi…
Endüstrideara

“30 yıldır yatırımlarımızla teknolojiyi Türkiye topraklarında yeşertiyoruz. Son 3 yılda ise Ar-Ge alanında yaklaşık 50 milyon liralık yatırım gerçekleştirdik. Bu yatırıma ek olarak 50 milyon lira yatırımla da ülkemizde başka hiçbir üreticide olmayan özel karışım teknolojisini hayata geçirdik”

Türk mühendislerinin geliştirdiği ürünleriyle üretim hedeflerini büyüten Brisa, %94 olan yerli üretim oranını yükseltmeyi, yerli hammadde ve tedarikçi geliştirme çalışmalarını hızlandırmayı hedefliyor.
Brisa, katma değerli ürün geliştirme ve üretme faaliyetlerine ivme kazandırmak üzere İzmit fabrikası içerisinde belgelendirilen Ar-Ge Merkezinde yerli teknoloji üretiyor. Son üç yılda 50 milyon liralık Ar-Ge yatırımı yapan Brisa, ürettiği yerli teknoloji ve mühendisliği 70 ülkeye ulaştırıyor.

Markanın belgelendirilen Ar-Ge Merkezi ile yeni ürünleri pazarın ihtiyaç duyduğu şekilde daha kısa sürede devreye alma, yeni nesil teknolojilerle dünya standartlarında ürün geliştirme gibi kabiliyetlerini artırırken, %94 olan yerli üretim oranını yükseltecek ve ihracatına ivme kazandıracak. Ar-Ge Merkezi, şirketin Aksaray Organize Sanayi Bölgesi'nde yer alan ikinci fabrikasına da hizmet edecek. Tüm bu çalışmalarıyla Brisa ülke ekonomisine ve endüstriyel birikime sunduğu katkıyı artıracak.

Brisa'nın Türk mühendislerinin üretim sektörünün gözbebeği olduğunu belirten Brisa CEO'su Cevdet Alemdar “2.700'ün üzerinde çalışanımız ve 1.400 satış noktasındaki 10.000 çalışandan oluşan bayi ağımızla Türkiye'ye hizmet ediyoruz. Müşterilerimize en iyi ürünleri en ileri teknolojiyle sağlamak, her zaman en büyük önceliğimiz. 30 yıldır yatırımlarımızla teknolojiyi Türkiye topraklarında yeşertiyoruz. Son 3 yılda ise Ar-Ge alanında yaklaşık 50 milyon liralık yatırım gerçekleştirdik. Bu yatırıma ek olarak 50 milyon lira yatırımla da ülkemizde başka hiçbir üreticide olmayan özel karışım teknolojisini hayata geçirdik. Bu yeni teknoloji ile otomotiv firmalarına dünya standartlarında lastik geliştiriyoruz. Yerli tasarım, tedarikçi ve yenilikçi hammadde çalışmalarımızı da önceliğimize alarak her yıl 30 proje geliştiriyoruz. Heyecan verici bir gelişme de Aksaray'daki ikinci fabrika yatırımımız. Anadolu'nun tam ortasında Hasan Dağı eteklerinde kurduğumuz fabrikamızda deneme üretimlerimiz başladı. Akıllı fabrika kriterlerine göre inşa edilen fabrikamızı ülkemize kazandırıyoruz.” dedi.

Güncelleme Tarihi: 11 Mart 2019, 18:58
YORUM EKLE

Proses Zirvesi

Enerji Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını