banner1013
x

BOSCH TÜRKİYE VE ORTA DOĞU BAŞKANLIĞI’NDA DEVİR TESLİM

Bosch Türkiye ve Orta Doğu Başkanı Steven Young’ın yerine, 1 Ağustos 2021 tarihinden geçerli olmak üzere halen Bosch Macaristan’da Genel Müdür olarak sürdüren Daniel Korioth gelecek.

BOSCH TÜRKİYE VE ORTA DOĞU BAŞKANLIĞI’NDA DEVİR TESLİM
EndüstrideAra - Haber Detay

Steven Young, Bosch’taki kariyerine Bosch ve Mannesmann Rexroth birleşmesini gerçekleştirdikten sonra, yeni kurulan Bosch Rexroth’un Genel Müdürü olarak başladı. Young, 2011 senesinde Bosch Türkiye Genel Müdürlüğü ve 2015 itibarıyla ise Orta Doğu sorumluluğunun da eklenmesiyle beraber Bosch Türkiye ve Orta Doğu Başkanlığı görevlerine atandı ve bu görevleri başarıyla yerine getridi.

Steven Young’ın önderliğinde Türkiye, 1 Ocak 2015 tarihi itibarıyla Bosch Türkiye ve Orta Doğu Bölgesi’nin merkezi haline gelerek, aralarında Birleşik Arap Emirlikleri, Bahreyn, Ürdün, Pakistan, Katar, Suudi Arabistan’ın da olduğu 16 ülke İstanbul’daki Bosch Türkiye merkez ofisinden yönetilmeye başlandı.

Yalnızca son 10 sene içinde; Bosch Grubu’nun Türkiye’ye yaptığı yatırımların toplamı 2 milyar avro’ya, Bosch Türkiye’nin toplam istihdamı 10 binden 18 bine, yıllık cirosu ise 2 milyar avro’dan 3,6 milyar avro’ya ulaştı. Yine aynı dönemde Bosch Türkiye’nin yıllık ihracatı 1 milyar avro’dan 2020’de 2,18 milyar avro’ya yükselerek, Türkiye Cumhuriyeti toplam ihracatının %1,5’ine ulaştı.

G20/B20 2015 Türkiye İstihdam Görev Ekibi Eşbaşkanlığı’nı yürüten Steven Young, Kasım 2015 tarihinden beri ise DEİK (Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu) Türkiye-Almanya İş Konseyi Başkanı olarak görev yapmaktadır. Steven Young, 2013-2016 seneleri arasında AHK (Türk Alman Sanayi ve Ticaret Odası) Başkan Yardımcılığı görevini yerine getirmiştir. 2013-2019 seneleri arasında YASED (Uluslararası Yatırımcılar Derneği) Yönetim Kurulu Başkan Vekili görevinde bulunan Young, aynı zamanda TÜSİAD/TCCI (Türk Sanayicileri ve İş insanları Derneği/Türkiye Değişim Kültürü İnisiyatifi) Kurucular Kurulu Üyesi ve Özel Alman Lisesi İdare Derneği Yönetim Kurulu ve Türk Alman Üniversitesi Mütevelli Üyesidir.

İş yaşamına 1988 senesinde Avustralya Mannesmann’da özel proje mühendisi olarak adım atan Steven Young, 1994 senesinde kadar aynı şirkette, Mannesmann Rexroth’un Almanya’daki merkezi de dâhil, çeşitli pozisyonlarda görevler edindi. Young, 1995 senesinde henüz 30 yaşındayken Mannesmann Rexroth Türkiye Genel Müdürlüğü görevine atandı.

Daniel Korioth, Bosch Grubu’nun Macaristan ve Adriyatik Bölgesi temsilciğinin yadıışnda, Bosch Macaristan Genel Müdürü olarak şirketin ülkedeki operasyonlarından da sorumludur.

Bosch Grubu’na 1989 senesinde katılan Daniel Korioth; Macaristan ve Adriyatik Bölgesi Temsilciğine ve Robert Bosch Kft Genel Müdürlüğü görevine Kasım 2016’da başlamadan önce İspanya, Arjantin, Almanya ve Brezilya’da üst düzey görevlerde bulunmuştur.

Korioth, grubun bölgedeki; Robert Bosch Energy and Body Systems Kft, Robert Bosch Power Tools, Robert Bosch Automotive Steering Kft. ve Robert Bosch Elektronika Kft. şirketlerinin denetleme kurulu başkanlığını yürütmektedir.  Ayrıca Budapeşte Corvinius Üniversitesi ve Alman-Macar Ticaret Odası danışma kurulu üyesidir.

1964 senesinde Peru’nun başkenti Lima’da doğan Daniel Korioth, Lima Üniversitesi’nde ekonomi eğitimi almıştır.

YORUM EKLE

Robot Zirvesi

Endüstri 40 Zirvesi

Dergiler