BORUSAN LOJİSTİK BİLGİ TEKNOLOJİLERİNDE ÜST DÜZEY ATAMA

Ahmet Reha Argaç, Borusan Lojistik Bilgi Teknolojileri & Arge Genel Müdür Yardımcısı olarak görevlendirdi. Argaç, Borusan Lojistik’in Bilgi Teknolojileri & Arge fonksiyonunun stratejilerinin, şirket hedeflerine ve ihtiyacına paralel olarak belirlenmesinden sorumlu kişi olacak.

BORUSAN LOJİSTİK BİLGİ TEKNOLOJİLERİNDE ÜST DÜZEY ATAMA
Endüstrideara

Türk Lojistik sektörünün dijital dönüşümünü icra eden Borusan Lojistik Bilgi Teknolojileri & Arge Genel Müdür Yardımcısı görevine ağustos ayının ilk haftası itibariyle Ahmet Reha Argaç görevlendirildi. Şu ana kadar farklı kurumlarda bilgi teknolojilerinin dönüşümü ve dijitalleşme alanlarında önemli çalışmalara damgasını vuran Argaç, yeni görevi ile Borusan Grup şirketlerinden Borusan Lojistik’in dijitalleşme sürecini bir adım daha ileriye taşımayı amaçlıyor.

1992 senesinde Bilkent Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisliği bölümünü bitiren Ahmet Reha Argaç, 1995 senesinde Bilkent Üniversitesi ekonomi yüksek lisans eğitimini tamamladı. İş yaaşmına, 1992 yılında İş Bankası’nda sistem ve veri tabanı sorumlusu olarak başlayan Argaç, sonrasında Yapı Kredi Bankası’nda sistem ve proje yöneticisi görevlerinde bulundu. Ardından Turkcell’de orta ve üst düzey yönetici pozisyonlarda görev aldı. Sonrasında IBM’de iş servisleri Telekom sektörü ülke lideri olarak, ardından da Hürriyet Medya Grubu’nda bilgi teknolojileri direktörü (CTO) ve icra kurulu üyesi olarak görev aldı.

Argaç, son olarak Kazancı Holding Şirketleri’nde Grup Bilgi Teknolojileri Direktörü (CTO) olarak görev yaptı.. Ahmet Reha Argaç, Borusan Lojistik’in Bilgi Teknolojileri & Arge fonksiyonunun şirket hedeflerinin ve iş birimlerinin ihtiyacına paralel olarak stratejilerinin belirlenmesinden, iş birimlerinin ihtiyaçları doğrultusunda mevcut ve yeni projeler ile süreçleri geliştirerek daha verimli ve karlı iş çıktılarının sağlanmasından ve birimlerin dijital dönüşüm yolculuklarında teknoloji partneri olarak sürece liderlik edilmesinden sorumlu olacak. 

YORUM EKLE

Proses Zirvesi

Enerji Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını