banner1322
x

BORUSAN ENBW ENERJİ ÜST YÖNETİMİNDE BÜYÜK DEĞİŞİM

Borusan EnBW Enerji’de 2011 senesinden beri Yatırımlar Genel Müdür Yardımcılığı görevini yürüten Enis Amasyalı, Genel Müdür oldu.

BORUSAN ENBW ENERJİ ÜST YÖNETİMİNDE BÜYÜK DEĞİŞİM
Enerji Zirvesi

Borusan Holding CEO’su olan Erkan Kafadar, uzun senelerdir Grup bünyesinde görev alan çalışanların kariyer ve yetenek gelişimlerine odaklarını belirterek genel müdür atamalarının grup içinden yapıldığını belirtti.

Türkiye’nin ileri gelen yenilenebilir enerji firmalarından birisi olan Borusan EnBW Enerji’nin Genel Müdürü olarak görevlendirilen Enis Amasyalı, 1 Ocak 2021 itibarıyla yeni görevine başladı.

2011 senesinden beri Borusan EnBW Enerji Yatırımlar Genel Müdür Yardımcılığı görevini başarıyla yerine getiren Enis Amasyalı, alanında Türkiye’nin en değerli tesisleri arasında yer alan toplam 12 yenilenebilir enerji tesisinin yatırım sürecini yönetti. Ayrıca, uluslararası uygulamalar ile uyumlu proje yönetim sisteminin, proje yönetimi ve mühendislik uzmanlık süreçlerinin devreye alınmasına, matris organizasyon sistemine geçişe ve şirketin hafızasını oluşturan Bilgi Birikimi Yönetimi Sistemi’nin devreye alınmasına ön ayak oldu.
Enis Amasyalı’nın kurum bünyesinde şu ana değin yürüttüğü başarılı projelerin ardından Borusan EnBW Enerji’ye Genel Müdür olarak atanmasına ilişkin görüşlerini dile getiren Borusan Holding CEO’su Erkan Kafadar şöyle konuştu:

“Borusan Grubu’nda uzun yıllardır yetenekli çalışanlarımıza yatırım yaparak, kariyer gelişimlerine odaklanıyoruz. Borusan olarak, her seviyeye yapacağımız atamalarda öncelikle iç adaylarımızı değerlendiriyor, şirket içi ve grup şirketleri arası terfi ve rotasyon imkânlarını en üst seviyede kullanıyoruz. Bugün ve gelecekte, kariyer gelişimine yatırım yaptığımız her çalışanın hem kendi hayatına hem de Borusan Grubu’na çok önemli katkılar sağlayacağına inanıyor, Enis Amasyalı’ya yeni görevinde başarılar diliyorum.”

Enis Amasyalı Hakkında

Cağaloğlu Anadolu Lisesini bitirdikten sonra İstanbul Teknik Üniversitesi Elektrik Mühendisliği Bölümü’nden mezun olan Amasyalı, Sabancı Üniversitesi’nde Executive MBA programını tamamladı. Enis Amasyalı 1996-2000 seneleri arasında Baytur İnşaat’ın alt yüklenicilerinde ve Baytur İnşaat’ta sırasıyla elektrik mühendisi ve elektrik işlerinden sorumlu proje yöneticisi olarak yer aldı. 

2000 senesinde Siemens Türkiye ekibine katılan Amasyalı, farklı endüstrilerde birçok projede kıdemli proje yöneticisi olarak görev aldı. Sonrasında Proje Yönetim Ofisi’nin ve Endüstri Satış Grubu’nun yönetimini üstlendi. 2011 senesinden beri Borusan EnBW Enerji Yatırımlar Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapan Enis Amasyalı, evli ve 1 çocuk babasıdır.
 

Güncelleme Tarihi: 11 Ocak 2021, 15:45
YORUM EKLE

Proses Zirvesi

Enerji Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını