banner1049
x

Borsan Grup'da 3 üst düzey atama birden

Borsan Grup'un bünyesinde faaliyet gösteren Borsan Elektrik ve Aydınlatma Ürünleri Grubu'nda 3 üst düzey atama gerçekleştirildi.

Borsan  Grup'da 3 üst düzey atama birden
EndüstrideAra3

Profesyonel yönetici ve girişimci olarak 20seneyi aşkın bir profesyonel tecrübeye sahip olan Melih Cihantepe, finansal konuların koordinasyonunu yönetmek için Borsan Elektrik ve Aydınlatma Ürünleri Grubu CFO’su görevine getirilirken; Birol Yusuf Altıparmak  Türkiye Satış ve Ürün Geliştirme Direktörü, Alp Türkay ise Borled Aydınlatma Grubu Direktörü olarak atandılar.

Grubun güçlü büyümesini, yükselen bir ivme ile sürdürdüğünü  dile getiren Borsan Elektrik ve Aydınlatma Ürünleri Grubu CEO’su Mehmet Arbek Akay,  çalışma arkadaşlarına yeni görevlerinde başarılar diledi.

Borsan Elektrik ve Aydınlatma Ürünleri Grubu CFO’su olarak, tüm mali konuların koordinasyonu ile yönetimi alanında sorumluluk üstelenecek olan Melih Cihantepe, Kadıköy Anadolu Lisesi’ni bitirmesinin ardından, Avustralya – Brisbane’de yer alan Queensland Teknoloji Üniversitesi’nde Bankacılık ve Finans eğitimi aldı. Melih Cihantepe, iş hayatına 1999 senesinde adım attı. Farklı uluslararası şirketlerde yönetici sorumlulukları alan; ArcelorMittal Rozak ve Kibar Holding bünyesindeki Assan Panel gibi kuruluşların CFO’su olarak görev aldı ve  Melih Cihantepe uluslararası kuruluş Iron Mountain’daki Genel Müdürlük görevinden sonra, kendi girişimi olan Galata Kumaş Ticaret A.Ş.’nin kurucu ortaklarından oldu.

Borsan Elektrik ve Aydınlatma Ürünleri Grubu bünyesinde, ilk olarak Türkiye Satış ve Ürün Geliştirme Direktörü olarak göreve gelen irol Yusuf Altıparmak, 1992 senesinde Yıldız Teknik Üniversitesi’nden Elektrik Mühendisi olarak mezun oldu ve profesyonel iş hayatına başladı. 26 senelik HES Kablo kariyeri boyunca bakım, kalite, üretim, Ar-Ge sorumlulukları alan Birol Yusuf Altıparmak HES Kablo’da son 10 senede Yurtiçi Satış Müdürü görevini üstlendi. Daha sonra 1 sene süresince Ulusoy Elektrik’de Satış Müdürlüğü görevini yürüten Altıparmak, tekrar kablo sektörüne dönmenin sevinciyle Borsan’da yurtiçi satış ve ürün dağıtım vizyonunun güçlendirilmesi, ürün yelpazesinin genişletilmesi, pazar payının büyütülmesi gibi konulara ağırlık verecek.

Borled Aydınlatma Grubu Direktörü Alp Türkay ise, bilgi ve tecrübesi ile ön plana çıkan bir isim. Kendisini ‘alaylı’ olarak nitelendiren Alp Türkay, 1976 senesinden bu yana profesyonel iş hayatı içerinde bulunuyor.  Sektörde yaptığı işteki uzmanlığı ve pozitif iletişimi ile bilinen Alp Türkay, Borled bünyesine katılmadan önce, en son olarak Işıldar Plastik ve Aydınlatma Satış Müdürlüğü görevini yürüttü. Alp Türkay, Borled markasının bilinirliğini artırmanın yanı sıra, pazara yayılım ve yeni bayilikler gibi konulara, üretim randımanını en iyi seviyelere getirmeye, ürün gamını genişleterek pazar hakimiyetine ağırlık verecek.

YORUM EKLE

Robot Zirvesi

Endüstri 40 Zirvesi

Dergiler