banner1322
x

BOEHRINGER INGELHEIM’DE ÖNEMLI GÖREVLENDIRME

Boehringer Ingelheim Türkiye ve Sahra Altı Afrika (SSA) Genel Müdürü olarak çalışan Evren Özlü; Orta Doğu, Afrika ve Türkiye (META) Bölgesi’ne Hayvan Sağlığı İş Birimi Başkanı olarak görevlendirildi. Gerçekleşen global atama ile birlikte Özlü, bundan böyle görevini Dubai’den sürdürecek.

BOEHRINGER INGELHEIM’DE ÖNEMLI GÖREVLENDIRME
Endüstrideara

Ülkemizde 26 senedir faaliyette bulunan ve en hızlı büyüyen ilaç firmaların birisi olan Boehringer Ingelheim Türkiye, başarılı performansıyla küresel boyutta yeni açılımlara imza atmayı sürdürüyor.

Boehringer Ingelheim’da Türkiye Satış ve Pazarlama Direktörlüğü, META Bölgesi Pazarlama ve Ticari Operasyonlar Direktörlüğü ve son olarak Türkiye ve Sahra Altı Afrika (SSA) Genel Müdürlüğü gibi önemli görevlerde yer alan Evren Özlü; 1 Ekim 2021 tarihinden itibaren Orta Doğu, Afrika ve Türkiye (META) Bölgesi’nde Hayvan Sağlığı İş Birimi Başkanı olarak çalışacak. Yeni görevini Dubai’den yürütecek olan Özlü, aynı zamanda META Bölgesi Yönetim Kurulu’nda yer alacak. 

Boehringer Ingelheim bünyesinde son olarak Türkiye ve Sahra Altı Afrika (SSA)  Genel Müdürü olarak çalışan Evren Özlü; 2010 - 2013 yılları arasında Boehringer Ingelheim Türkiye Satış ve Pazarlama Direktörü olarak görev yaptı. 2014 - 2016 yılları arasında, Orta Doğu, Türkiye ve Afrika (META) Bölgesi’ne bağlı 69 ülkede Boehringer Ingelheim'ın pazarlama faaliyetlerini idare etti. Bu görevi süresince hem kurum içinde hem de kurum dışında şirketin bölgedeki ticari faaliyetlerine yön veren bir dizi stratejik projeye damgasını vurdu. 
Özlü, Boehringer Ingelheim'daki iş deneyimi sırasında, aynı zamanda şirketin Kanada, Brezilya ve Hindistan gibi çeşitli pazarları kapsayan Kurumsal Uluslararası Denetim Programı'nda denetçi olarak görev aldı. 

İlaç sektöründe 27 senedir aralıksız olarak görev alan Evren Özlü, İstanbul Marmara Üniversitesi'nden lisans derecesini aldıktan sonra Arizona Eyalet Üniversitesi'nde Ekonomi alanında yüksek lisans derecesi almaya hak kazanmıştı.
 

YORUM EKLE

Robot Zirvesi

Endüstri 40 Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını