banner1043
x

Birinci Otomotiv Planlama Müdürü Cüneyt Sayım’ın iş gündemi…

“Raf yatırımımız sayesinde yüzde 25 kazanç sağladık.”

Birinci Otomotiv Planlama Müdürü Cüneyt Sayım’ın iş gündemi…
EndüstrideAra3

Dövme ve talaşlı imalat yapan Birinci Otomotiv, üretim sonrasında yüksek stok hacmine ihtiyaç duyuyor. Üç ana bölümden oluşan depolarına raf yatırımı gerçekleştiren Birinci Otomotiv, yeni dönem gündemlerini Planlama Müdürü Cüneyt Sayım ile ST Depolama Çözümleri Dergisi’ne verdiği röportajda anlattı.


Kocaeli’nde 13 bin metrekarelik üretim alanına sahip firma, talaşlı ve dövme imalatı gerçekleştiriyor. Üretim sonrası yüksek stok hacmine ihtiyaç duyduklarını belirten Sayım, yaptıkları ek raf yatırımı ile yüzde 25 kazanç sağladıklarını dile getirdi.

ORTA VADEDE YÜZDE 35 KAZANÇ

Depolama alanlarıyla ilgili orta vadeli hedeflerinin yüzde 35 kazanç elde etmek olduğunu belirten Sayım, son yaptıkları raf yatırımı sonrasında ihtiyaç planlamalarını yeniden belirlediklerini ve orta vadede kendilerine yüzde 35’lik kazanç elde ettirecek raf yatırımı yapacaklarını belirtti.

O YATIRIMLAR MUTLAKA OLACAK

Dalgalı kur ve ekonomik durağanlığın getirilerinden biri de üreticilerin yatırımlarındaki azalma. Bu dönemde yatırım yapmanın zor olduğunu ancak yapmamanın asla bir yol olmadığının altını çizen Sayım, “O yatırımlar mutlaka olacak. Yalnızca zamanlamalarını iyi ayarlamalıyız.” dedi.
 

Güncelleme Tarihi: 14 Aralık 2018, 19:25
YORUM EKLE

Radyo

Endüstri 40 Zirvesi

Dergiler